İstanbul için dolu tehlikesi devam ediyor mu?

Meteoroloji'nin sağanak ve dolu yağışı uyarısının ardından İstanbul'un bazı ilçelerinde yağış etkisini gösteriyor. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, bu akşam saatlerinden itibaren sağanağın etkisini artırarak gece saatlerine kadar yer yer çok kuvvetli olmasının beklendiği belirtildi. Peki İstanbul için dolu tehlikesi devam ediyor mu?

İstanbul'un bazı ilçelerinde gök gürültülü sağanak etkili oluyor. Meteorolojinin sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı yaptığı İstanbul'un bazı ilçelerinde yağış etkisini gösteriyor.

122

Yağış nedeniyle yer yer trafik sıkışıklığı yaşanırken, yapılan uyarılara rağmen yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, otobüs durakları ve binaların saçakları altına girerek korunmaya çalıştı.

İtfaiye ve diğer ekipler de olası su baskınlarına karşı tedbir aldı.

222

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'ndan yapılan açıklamada, "İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; bugün (Perşembe) akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışların etkisini arttırarak gece saatlerine kadar yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor" denildi.

322

"SAĞANAK YAĞIŞ ETKİSİNİ ARTIRACAK"

Sağanak yağışın etkisini akşam saatlerinde artırcağı belirtilen açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden dün yapılan uyarı doğrultusunda bugün devam eden sağanak yağışların akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak gece saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış şeklinde, kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (40-75 Kg/m2) olması bekleniyor" ifadelerine yer verildi

422