» » HÜRRİYET »

Waffle'cı Akın, dünya lezzeti oldu

Belçika'nın Brüksel kentinde Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (İTQİ) tarafından 13'üncü kez düzenlenen tadım oturumunda, 120'den fazla ülke, 2 binin üzerinde ürünle yarıştı. Yarışmaya katılan İzmirli Waffle'cı Akın, dünyanın en iyisi seçildi.

Waffle'cı Akın, dünya lezzeti oldu

İSTANBUL'daki ilk şubenin ardından İzmir'i merkez seçip burada büyüyen, sonrasında Türkiye genelinde 30 şubeye ulaşan Waffle'cı Akın, sektörün başkenti Belçika'yı tahtından indirdi. Dünyanın en iyi waffle'ları ile ünlü Brüksel'de, 135 Michelin yıldızlı şefin yer aldığı Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü tarafından Waffle'cı Akın 'Üstün Lezzet Ödülü'ne layık görüldü. Ödülü alan Waffle'cı Akın'ın ortağı Mustafa Ercan Çetin ile CEO Timuçin Ümit, “Waffle mutluluktur, bu ödül İzmir'in dünyaya açılan lezzetinin ise en büyük mutluluğudur. Lezzetimizin bütün dünyanın en iyisi olduğu tescillendi” dedi.HEDEFİMİZ 50 ŞUBE

Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü'nün dünyanın en iyilerini ve üstün lezzete sahip ürünlerini belirleyen bir kuruluş belirten Waffle'cı Akın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Geren ise şöyle konuştu: “Aşçılar Derneği Başkanı Fikret Özdemir, bizim waffle hamurumuzu enstitüye götürdü. Burada Michelin yıldızlı şefler ile sömeliyelerden oluşan jüri tarafından yapılan tadım ve değerlendirme sonuçlarında çok yüksek puan aldık. Belçika, waffle'ın ana vatanı olarak kabul ediliyor. Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü ise üretimin tüm aşamalarının da değerlendirildiği yarışmada Waffle'cı Akın'ı dünyanın en iyisi olarak tescilleyerek 'Üstün Lezzet Ödülü'ne layık gördü. Böylece waffle'ın anavatanı Belçika'nın tahtını da İzmir'e almış olduk.”

İzmir'in boyozu, şambalisi ve lokmasının da bir süre önce Türkiye genelinde coğrafi tescil aldığını, Waffle'cı Akın'ın ise küresel tescile sahip olduğunu ifade eden Geren, “Türkiye genelinde 30 şubemiz var. Hedefimiz 50 şubeye ulaşmak. Tüm girişimcileri bu açıdan bekliyoruz” dedi.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.hurriyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.