Heyelan sahasındaki TIR kuyruğunda 'korkulu' bekleyiş

Artvin'in Hopa ilçesi Karadeniz Sahil Yolu Esenkıyı Tüneli mevkisinde meydana gelen ve 1 TIR şoförünün hayatını kaybettiği heyelanda yola düşen dev kayaların kaldırılması için çalışma yürütülüyor. Sarp Sınır Kapısı'ndan geçiş yaparak Gürcistan üzerinden Kafkas ülkelerine ulaşmak isteyen şoförler de heyelanlı sahada uzayıp giden TIR kuyruğunda korkulu bekleyişlerini sürdürüyor.

Heyelan sahasındaki TIR kuyruğunda 'korkulu' bekleyiş - Sayfa 1

Heyelan, 1 Temmuz'da Karadeniz Sahil Yolu Esenkıyı mevkisinde meydana geldi. Gürcistan'a gitmek üzere yol kenarında park halinde bekleyen TIR'lar, yamaçtan kopan dev kayaların altında kaldı. 

113
Heyelan sahasındaki TIR kuyruğunda 'korkulu' bekleyiş - Sayfa 2

Diğer araç sürücülerinin ihbarıyla bölgeye AFAD, HOPAK, AKUT, polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Çalışma yapan ekipler, Azerbaycan uyruklu TIR şoförü Şahmar Kerimov'un (38) cansız bedenine ulaştı. 1 kişinin de yaralandığı heyelanda 4 TIR zarar gördü. Heyelan anı ise tünele ait güvenlik kamerasına yansıdı. 

213
Heyelan sahasındaki TIR kuyruğunda 'korkulu' bekleyiş - Sayfa 3

ULAŞIM TEK ŞERİTTEN VERİLİYOR

Heyelan nedeniyle kapanan Karadeniz Sahil Yolu'nda, ulaşım tek şeritten kontrollü verilmeye başlandı. AFAD ile endüstriyel dağcı ekipleri, yola düşen kayaları kaldırmak için çalışma yürütüyor. 

313
Heyelan sahasındaki TIR kuyruğunda 'korkulu' bekleyiş - Sayfa 4

Sarp Sınır Kapısı'ndan geçiş yaparak Gürcistan üzerinden Kafkas ülkelerine ulaşmak isteyen şoförler de heyelanlı sahada uzayıp giden TIR kuyruğunda korkulu bekleyişlerini sürdürüyor. Kimi TIR şoförleri, Karadeniz Sahil Yolu üzerinde sınırlı kapasiteye sahip TIR parklarında yer bulurken, kimileri ise dev sarp kayalıkların altından geçen yolda geçiş için sıra bekliyor.

413