» » HABER3 »

Türk denizciler Afrika'da eğitim veriyor

Türk denizciler, Nijerya'da deniz ve sahil güvenlik personeline eğitim veriyor.

Türk denizciler Afrika'da eğitim veriyor

TCG Gediz ve TCG Oruçreis fırkateynleri ile TCG Heybeliada korveti ve TCG Yüzbaşı Kudret Güngör lojistik gemisinden oluşan Barbaros Türk Deniz Görev Grubu (TDGG) Nijerya'nın Lagos Limanı'na ulaştı.

Görev grubu ekibi, Lagos Limanı'nda Nijeryalı deniz ve sahil güvenlik personeline, korsanlıkla mücadele, güverte güvenliği ve patlayıcılar konusunda eğitim verdi.

Nijeryalı denizciler, Türk denizcilerin verdiğieğitimin kendileri için oldukça faydalı geçtiğini ifade etti.

TCG Oruçreis (F-245) fırkateyni, yarın 09.00-13.00 arasında Nijerya'da bulunan Türk vatandaşlarının ziyaretine açılacak.

Dünya denizlerinde sancak ve varlık göstererek Türk dış politikasını desteklemek, Afrikaülkeleriyle ilişkilerin geliştirilmesine ve yeni ilişkilerin tesis edilmesine katkı sağlamak maksadıyla Afrika limanlarını ziyaret etmek üzere oluşturulan edilen TDGG, 17 Mart'ta Donanma Komutanlığının Gölcük Deniz Üssü'nden Afrika'ya hareket etmişti.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.haber3.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABER3 internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.