Türkiye'den açıklama geldi: 'Arabistan, Türklere Haccı yasakladı' iddiası!

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Suudi Arabistan'ın Türk vatandaşlarına Haccı yasaklayacağı İddialarını yalanladı.

F5HABER F5HABER
Türkiye'den açıklama geldi: 'Arabistan, Türklere Haccı yasakladı' iddiası!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Turkcell Süper Kupa maçı öncesi Arabistan yetkililerinin Atatürk posterleri ve tişörtlerine izin vermemesi gibi nedenlerden dolayı iptal edildi. Galatasaray ve Fenerbahçe maça çıkmama kararı almışlardı.

Riyad'da yaşanan olayların ardından bazı medya ve sosyal medya hesaplarında “Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, Türk vatandaşı olanların Hacca gelmesini yasaklayacak.” iddiaları ortaya atıldı.

TÜRKİYE'DEN YALANLAMA!

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Suudi Arabistan'ın Türklere haccı yasakladığı iddialarını yalanladı.

Başkanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, “Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, Türk vatandaşı olanların Hacca gelmesini yasaklayacak.” iddiası doğru değildir.

İki ülkeden de Türk vatandaşlarının Hac vazifesini yerine getirmeleri için Suudi Arabistan’a gitmelerine engel teşkil edebilecek herhangi bir resmi açıklama veya karar bulunmamaktadır. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz.

Türkiye'den açıklama geldi: 'Arabistan, Türklere Haccı yasakladı' iddiası! - Resim : 1

SONRAKİ HABER