Şirinevler'de "Barış için ses çıkar" eylemi

HALKLARIN Demokratik Kongresi (HDK) üyesi bir grup, Şirinevler Meydanı'nda saat 18.00'da toplanarak "Barış için ses çıkar" adlı bir eylem yaptı. Ellerinde "Savaşı değil barışı haykıralım", "Savaş yanlısı medya hesap verecek", "Bakan çocukları askere" yazılı dövizler bulunan kalabalık eylem sırasında "Savaşa hayır barış hemen şimdi", "AKP şaşırma sabrımızı taşırma", "Katil devlet hesap verecek"...

Takip et

HALKLARIN Demokratik Kongresi (HDK) üyesi bir grup, Şirinevler Meydanı'nda saat 18.00'da toplanarak "Barış için ses çıkar" adlı bir eylem yaptı. Ellerinde "Savaşı değil barışı haykıralım", "Savaş yanlısı medya hesap verecek", "Bakan çocukları askere" yazılı dövizler bulunan kalabalık eylem sırasında "Savaşa hayır barış hemen şimdi", "AKP şaşırma sabrımızı taşırma", "Katil devlet hesap verecek", "Kadınlar savaş istemiyor" şeklinde sloganlar attı.

Bir süre sonra da grup, eylemlerine oturarak devam etti. Grup adına yapılan açıklamada, barışın sesini tüm dünyaya duyurmak için dayanışma ve işbirliği çağrısı yapıldı.

YÜRÜYÜŞE POLİS İZİN VERMEDİ

(DHA - Soner HASIRCIOĞLU)
SONRAKİ HABER