Özgür Özel grup toplantısında konuşuyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

F5HABER F5HABER
Özgür Özel grup toplantısında konuşuyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuşuyor. Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"100 öğretmenden 72'si geçinmek için borç almak zorunda. 100 öğretmenden 23'ü ikinci bir ek işte çalışmak zorunda. Bir meslek kanunu çıktı ama beklentileri karşılamadı. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun iyileştirerek yeniden düzenlenmesini, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik uygulamasının sonlandırılmasını; tamamının kadrolu hale getirilmesini ve mülakatın mutlaka kaldırılmasını savunuyoruz.

Bugün grubumuzdan milletvekilimiz, grup başkanvekilimiz ve çok sayıda partili arkadaşımız Diyarbakır'dalar. Tahir Elçi'nin duruşmasını takip ediyorlar. Yapılması gereken araştırmalar yapılmıyor. Deliller karartılsın diye bir el devreye girmişti. Elçi ailesi adaleti bulduğunu inanana kadar, bir fail-i meçhul cinayetin aydınlanmasının Türkan Elçi'nin içine sinmesine kadar bu davanın takipçisi olacağız.

Kurultaydan sonra görevi aldık ama birçok ilk yaşanıyor. İlk açılışı geçen gün yaptık. İlk kurdeleyi CHP Genel Başkanı sıfatıyla kestim. Öyle özel bir gayret olmadı ama o kadar çok içime sindi ki. İstanbul'da Büyükdere Atatürk Fidanlığı'nın açılışını yaptık. Beton meton açmadık. Fidanlık açtık. 1928'de Atatürk'ün talimatıyla açılan, adında Atatürk olan bir yeri açtık. Kapandığı 97 yılına kadar bahçıvan okulu olarak da hizmet eden çok önemli bir binayı açtık. 31 Mart'ta rekor oyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak Ekrem İmamoğlu'na bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Mansur Bey, 20 bin emekliye 4 aydır 1250 TL veriyor. Bu ayla birlikte 5 bin TL verilmiş oldu zaten. Cumhuriyet Halk Partili belediyeler sosyal belediyecilikte birbirleriyle adeta yarışıyorlar."

SONRAKİ HABER