Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu arasında gerilim!

CHP'de kurultay öncesi muhalifler, baskın kurultaya tepki gösterdi. Muhalifler parti Meclisi istesi için farklı planları devreye aldı. Divan başkanı seçiminde gerginlik yaşandığı iddia edildi

Takip et

CHP kurultaya Divan tartışması ile başladı. İl başkanları 'Divan Başkanlığı' için Canan Kaftancıoğlu'nu önerdi. İddiaya göre Kılıçdaroğlu bu öneriye "O iş bitti. Divan Başkanı Özlem Çerçioğlu olacak" yanıtını verdi.

Akşam'ın haberine göre; Kaftancıoğlu, Doğu ve Güneydoğu illerindeki başkanları Kılıçdaroğlu'na kendi ismini vermesi için gönderdi. Karadeniz bölgesindeki il başkanları da kendilerini temsilen Rize İl Başkanı Saltuk Deniz'in PM listesine yazılmasını talep etti.

KILIÇDAROĞLU KAFTANCIOĞLU GERİLİMİ

Kılıçdaroğlu bu talebe, "Her il başkanı görevlerinden istifa ederek PM'ye aday olabilir" yanıtını verdi. Kaftancıoğlu ise buna, "PM'ye aday olan milletvekilleri istifa ediyor mu" karşılığını verdi.

Divan Başkanlığı için Kılıçdaroğlu'ndan istediği karşılığı bulamayan Kaftancıoğlu'nun, PM listesine isim yazdırmak için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla birlikte hareket ettiği öğrenildi. Hem İmamoğlu hem de Kaftancıoğlu'nun ortak kararıyla Gökhan Zeybek, Zeynel Emre ve Özgür Karabat'ın Kılıçdaroğlu'nun PM anahtar listesine yazılacak.

SONRAKİ HABER