Genelkurmay Karargâhı'nda intihar! 9 gün sonra ortaya çıktı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından bir intihar vakasının da Genelkurmay Karargâhı'nda yaşandığı ortaya çıktı.

F5HABER F5HABER
Genelkurmay Karargâhı'nda intihar! 9 gün sonra ortaya çıktı

Yücel'in geçen çarşamba günü intihar ettiğini Vatan gazetesi yazarı Murat Çelik köşesinden duyurdu.

Yücel'in yaşananların etkisinden kurtulamadığını ve sürekli "Yapamadık, darbeci hainlere engel olamadık" diye yakındığını belirten Çelik, "Yücel'in derin bir bunalıma girdiği söyleniyor. Ve 20 Temmuz Çarşamba sabah 10.30 civarında, odasında, yanında iki arkadaşının bulunduğu sırada beylik tabancasını kalbine dayayıp tetiği çektiği…" diye yazdı.

Genelkurmay Hizmet Tabur Komutanı Yarbay Hasan Yücel...

15 Temmuz gecesini Genelkurmay Karargâhı'nda yaşayan subaylardan biriydi Yarbay Yücel. Hasan Yücel, o kara gecenin 5 gün sonrasında, 20 Temmuz 2016 tarihinde, Karargâh'taki odasında yaşamına son verdi.

15 Temmuz'un ardından iki intihar haberi geldi.

BİRİNCİSİ YARBAY İSMAİL ÇAKMAK..
Verdiği ifadede, durumu öğrendiğinde cuntacıların emirlerini uymayı reddettiğini, darbecilere karşı çıktığını anlatan ancak buna rağmen tutuklanan Çakmak, koyulduğu Silivri Cezaevi'nde intihar etti.

İKİNCİ İNTİHAR HABERİ SİİRT'TEN
3'üncü Tugay Kurmay Başkanlığı'na vekalet eden Yarbay Levent Önder ile ilgili valilik açıklamasında, "15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrasında yaşananları hazmedemeyerek ruhsal bir çöküntü içine girmiş, darbeci teröristlerin hain planlarına engel olamaması sebebiyle yaşananları gururuna yedirememiş, kendisi gönüllü olarak savcılığa tanık sıfatıyla ifade vermiş ve yaşadığı buhran neticesinde intihar etmiştir" ifadeleri yer aldı.

OLAN BİTENİN ETKİSİNDEN KURTULAMADI
Yarbay Hasan Yücel'in geçen çarşamba sabahı, Genelkurmay Karargâhı'nda intihar ettiği haberi ise şu ana kadar duyulmamıştı.
O gece yaşananların bir bölümünü Genelkurmay Görüntü İzleme Merkezi'nden takip eden Yarbay Yücel'in, mesaiye döndüğü pazartesi (18 Temmuz) günü itibariyle olan bitenin etkisinden bir türlü kurtulamadığı belirtiliyor.
Sürekli, "Yapamadık, darbeci hainlere engel olamadık" türünden üzüntü ve pişmanlık ifadeleri kullanan Hasan Yücel'in derin bir bunalıma girdiği söyleniyor.

KALBİNE DAYAYIP TETİĞİ ÇEKİYOR
Ve 20 Temmuz Çarşamba sabah 10.30 civarında, odasında, yanında iki arkadaşının bulunduğu sırada beylik tabancasını kalbine dayayıp tetiği çektiği...
Başında bulunduğu hizmet taburunun koruma görevi olmamasına yani herhangi bir sorumluluğu bulunmamasına rağmen, yaşananları bir türlü kabullenemeyen Yarbay Hasan Yücel işte böyle, sessiz sedasız veda etti bu dünyaya.

SONRAKİ HABER