Fatih Portakal'ın tepkisine İGDAŞ'tan anında yanıt!

FOX Tv haber sunucusu Fatih Portakal, bir ay içerisinde iki kez gelen doğalgaz faturasına tepki gösterek, "Ya beni enayi gördünüz ya da bir şeyler çeviriyorsunuz" ifadelerini kullandı. Portakal'ın verdiği tepkiye İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (İGDAŞ) tarafından yanıt geldi.

F5HABER F5HABER
Fatih Portakal'ın tepkisine İGDAŞ'tan anında yanıt! Sunucu Fatih Portakal'ın "Bu şimdi ne demek? Mayıs ayı içinde 2. @igdaskurumsal faturası. Ya beni enayi gördünüz ya da bir şeyler çeviriyorsunuz? Benim gibi acaba ne kadarız? Tatmin edici cevabınız nedir?" açıklaması yaptı.

İGDAŞ'TAN YANIT

İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (İGDAŞ) tarafından Portakal'ın bu iddiasına yanıt geldi.

İGDAŞ'ın açıklaması şöyle:

"Sayın Fatih Portakal,

Twitter hesabından bugün öğle saatlerinde yapmış olduğunuz bir paylaşımda 2 adet doğalgaz faturasının resmini kullanarak şirketimizi haksız yere zan altında bırakan ifadeler kullanıldığı görülmüştür.

Faturalar dikkatli şekilde incelendiğinde iki faturanın da farklı sayaçlara ait olduğu görülecektir.

Bunun nedeni bakım zamanı gelen ilk sayacın kalibrasyon amacıyla sökülmesi ve yerine yeni sayaç takılmasıdır.

Faturalardan birisi sökülen sayaca, diğeri ise yeni takılan sayaca aittir. Dolayısıyla herhangi bir yanlışlık söz konusu değildir.

Konuyu bu çerçevede ele alarak kurumumuzu haksız şekilde zan altında bırakan ve itibarının zedelenmesine neden olan bu paylaşımınızın düzeltilmesini rica ediyor, iyi çalışmalar diliyoruz."

PORTAKAL'DAN YENİ AÇIKLAMA

İGDAŞ'ın açıklamasının ardından Fatih Portakal yeni bir açıklama yaptı.

Portakal, şunları ifade etti:

"Açıklama var @igdaskurumsal.Diyorum ki:

1-Bana sormadan sayacımi nasil değistiriyorsunuz?

2-Hadi haber vermediniz değistirdiniz, peki neden iki kere sayaç okuyorsunuz?

3-Kurumunuzu zan altinda birakmiyorum, soru soruyorum

4-Kurumlara guvenim kalmadigi icin hakkimi ariyorum"
ELÇİN SANGU DA BENZER PAYLAŞIMDA BULUNMUŞTU

Ünlü oyuncu Elçin Sangu, sosyal medya hesabından "Herkes adreslerini kontrol etsin" paylaşımını yapmış arkasından Nüfus Müdürlüğü'nden de ünlü oyuncuya adres bilgilerinin e-imza'yla kendisi tarafından değiştirildiği bilgisi gelmişti. Gelen yanıtı hesabından paylaşan Sangu'ya sosyal medyadan tepki gelince güzel oyuncudan "Adres değişikliği muhasebecim tarafından 29 Mart ta yapılmış. Bu yüzden bir hata olmuş. Bu hassasiyetinizi seçim kararlarında da gösterseydiniz" açıklaması gelmişti.
SONRAKİ HABER