Fatih Altaylı'dan Perinçek'in eşine: Sustur şunu lütfen

Yeniden tartışmaya açılan İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin "Kim karşı çıkıyorsa doğru yapıyor" çıkışını yapan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e tepki gösteren Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, "Sevgili Şule Perinçek sustur şunu lütfen" diye seslendi.

Takip et

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul Sözleşmesi'nin 'Türkiye'nin başına zabıta dikmek' anlamına geldiğini iddia etti ve "İstanbul Sözleşmesine kim karşı çıkıyorsa doğru yapıyor" ifadelerini kullandı. Doğu Perinçek'in bu sözlerine tepki gösteren Altaylı, İstanbul Sözleşmesi'nin maddelerini sıraladı ve ekledi: "Ne var burada yanlış olan. Cümle ilkele soruyorum bu soruyu: Ne rahatsız ediyor sizi. Mesela seni Doğu Perinçek. Bu amaçta hangi ahlaksızlığı gördün de İstanbul Sözleşmesi iptal edilmelidir diye attın kendini ortaya."

Altaylı'nın "Sevgili Şule Perinçek sustur şunu lütfen" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle: 

'Bu sözleşmenin maksatları şunlardır: 1- Kadınları her türlü şiddete karşı korumak ve kadına karşı şiddeti ve aile içi şiddeti önlemek, kovuşturmak ve ortadan kaldırmak; 2- Kadına karşı her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmak ve kadınları güçlendirmek de dahil olmak üzere, kadınlarla erkekler arasında önemli ölçüde eşitliği yaygınlaştırmak; 3- Kadına karşı şiddet ve aile içi şiddetin tüm mağdurlarının korunması ve bunlara yardım edilmesi için kapsamlı bir çerçeve, politika ve tedbirler tasarlamak; 4- Kadına karşı şiddeti ve aile içi şiddeti ortadan kaldırma amacıyla uluslararası işbirliğini yaygınlaştırmak; 5- Kadına karşı şiddet ve aile içi şiddetin ortadan kaldırılması için bütüncül bir yaklaşımın benimsenmesi maksadıyla kuruluşların ve kolluk kuvvetleri birimlerinin birbiriyle etkili bir biçimde işbirliği yapmalarına destek ve yardım sağlamak. Ne var burada yanlış olan. Cümle ilkele soruyorum bu soruyu: Ne rahatsız ediyor sizi. Mesela seni Doğu Perinçek." ifadesini kullandı. 

Altaylı,"Bu amaçta hangi ahlaksızlığı gördün de İstanbul Sözleşmesi iptal edilmelidir diye attın kendini ortaya. Hadi birtakım sözde muhafazakarlardan bunu duymaya alışmıştık da, sen ne diye daldın konuya!
Benim de çok sevdiğim oğlun Mehmet’in bir kız kardeşi olsaydı ve bir alçak tarafından öldürülseydi yine böyle düşünecek miydin? Ve Sevgili Şule Perinçek. Sen de böyle mi düşünüyorsun!
Tüm siyasetçiler bilmelidir ki, kendi kızımıza hakaret edildi diye haklı olarak öfkeleniyor ve kıyameti koparıyorsak ve hepimiz de bu öfkeyi ve tepkiyi destekliyorsak...Başkasının evladının ölümüne sessiz  kalmak yakışıksızdır. Her kız evladı hepimizin evladıdır. Eğer insan evladı isek!" yorumunu yaptı.

SONRAKİ HABER