Bir ay önce 18 yaşına girdi, muhtar seçildi

Samsun'un Havza ilçesindeki muhtarlık seçiminde Ağcamahmut Mahallesi'nin muhtarı 18 yaşındaki Ali Külekçi oldu. 25 gün önce 18 yaşına girdiğini belirten genç muhtar, ''Şansımı ve kendimi denemek istedim. Başardım ve çok mutluyum'' dedi.

F5HABER F5HABER

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından bazı illerdeki 752 köy ve mahallede farklı nedenlerle boş bulunan muhtarlık veya ihtiyar heyeti için yapılan seçimde, Samsun'un Havza ilçesi Ağcamahmut Mahallesi'nin yeni muhtarı da belirlendi.

53 OYDAN 37'SİNİ ALDI

Eski muhtar Ali Zengin'in vefatı nedeniyle yenilenen seçimde iki isim aday oldu. Elli dört seçmenin bulunduğu mahallede 53 oy kullanıldı. Tamamı geçerli sayılan oyların 37'sini alan 18 yaşındaki Ali Külekçi muhtar seçildi, diğer muhtar adayı Cemal Çil ise 16 oy aldı.

Mahalle sakinleri genç muhtarı tebrik etti.

TÜRKİYE'NİN EN GENÇ MUHTARLARINDAN

Ali Külekçi, Türkiye'nin en genç muhtarlarından biri olduğu için mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Külekçi, "18 yaşıma gireli 25 gün oluyor. Lise mezunuyum. Şehit Recep Şahin Meslekli ve Teknik Anadolu Lisesi'nden bir ay önce mezun oldum. 18 yaşıma girdiğimde böyle bir düşüncem oluştu. Şansımı ve kendimi denemek istedim. Başardım ve çok mutluyum" ifadesinde bulundu.

SONRAKİ HABER