Arıları uzaklaştırmak için tütsü yaktı, çıkan yangın ormana sıçradı

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, bir arı yetiştiricisinin tütsü için yaktığı ateş sırasında kıvılcımlar önce otluk ardından da ormana sıçradı. Çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı.

F5HABER F5HABER
Arıları uzaklaştırmak için tütsü yaktı, çıkan yangın ormana sıçradı

Denizli'nin Pamukkale ilçesi Çeşmebaşı Mahallesi'nde saat 15.30 sıralarında, bölgede arı yetiştiriciliği yapan ve emekli astsubay olduğu öğrenilen bir kişi, alanda arı kovanları için tütsü yaktığı sırada kıvılcımlar otluk alana sıçradı. Yangın, rüzgarın da etkisiyle ormana sıçradı. 

Çevredeki vatandaşların ihbarıyla olay yerine Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ile Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yangına Denizli Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 4 uçak, 1 helikopter, 21 arazöz, 3 dozer, 11 su ikmal aracı, bir dozer ve 130 personel ile müdahale edildi. 

MUHTARIN SAÇI YANDI

Yangın söndürme çalışmalarına destek olurken alevlerin arasında kalan Çeşmebaşı Mahallesi Muhtarı Deniz Kurt’un ise saçı yandı. Muhtar Kurt, "Yangını görünce hemen koştuk. Biz de alevlere müdahale ettik. Ancak yetersiz kaldık. Alevlerin arasında kalınca saçım yandı." dedi. 

Yangın, saat 21.00 sıralarında kontrol altına alındı. Gözaltına alınan arı yetiştiricisi, ifadesinin ardından savcılığın talimatıyla serbest bırakıldı. Yangında 35 hektar alanın zarar gördüğü öğrenildi. Yangına müdahale ve soğutma çalışmaları devam ediyor.

SONRAKİ HABER