Antalya'da banka müdürünü 2 saat rehin alan şüpheli tutuklandı

Antalya'da bankanın şube müdürünü, etkisiz hale getirdiği güvenliğe ait tabancayla rehin alan M.R.D. (36) tutuklandı. Piyasaya yüklü miktarda borcu olduğunu söyleyen şahıs ifadesinde, "Ne yapacağımı bilmiyordum. Bankanın şubesine gidip, hesabıma 2 milyon lira havale ettirmek istedim. Bir anda her şey kontrolden çıktı. Böyle olacağını düşünmüyordum" dedi.

F5HABER F5HABER
Antalya'da banka müdürünü 2 saat rehin alan şüpheli tutuklandı

Antalya'nın Kepez ilçesinde etkisiz hale getirdiği banka güvenlik görevlisinin tabancasını alıp, şube müdürünü 2 saat rehin tutan M.R.D. (36) tutuklandı.

Olay, 12 Ağustos'da saat 15.30 sıralarında Mısır Çarşısı'ndaki bir bankanın şubesinde meydana geldi. Bankaya gelen M.R.D., güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip, tabancasını aldı. M.R.D., ardından şube müdürünü rehin alarak, içeridekileri bankanın giriş kısmına doğru çıkardı. Olay yerine ihbarla çok sayıda polis ekibi yönlendirildi. Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisler, çevre güvenliğini aldı, şubenin önündeki yolu trafiğe kapattı.

POLİSLER İKNA ETTİ, 2 SAAT SONRA TESLİM OLDU
Şube müdürünü rehin alan M.R.D ile görüşen müzakereci polisler, silahı bırakıp teslim olmasını istedi. Anne H.D. de oğlunu ikna etmesi için banka şubesine getirildi. M.R.D polis ekiplerinin 2 saatlik çabalarının ardından ikna oldu. Bankada görevli personelin de dışarı çıkması ile içeri giren polisler, M.R.D.'i gözaltına aldı.

"BÖYLE OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORDUM"
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan M.R.D.'in, Antalya'da sebze- meyve ticareti ile uğraştığı, işleri kötü gidince borca girdiği ortaya çıktı. Piyasaya yüklü miktarda borcu olduğunu söyleyen Demir, "Ne yapacağımı bilmiyordum. Bankanın şubesine gidip, hesabıma 2 milyon lira havale ettirmek istedim. Bir anda her şey kontrolden çıktı. Böyle olacağını düşünmüyordum" dedi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Demir, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

SONRAKİ HABER