Adana Büyükşehir Belediyesi'nde silahlı saldırı: Zeydan Karalar'ın özel kalem müdürü vuruldu

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne silahlı saldırı düzenlendi. Başkan Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük saldırıda ağır yaralandı. Belediye binasında saat 12.30 sıralarında düzenlenen saldırıda Güdük'e 3 kurşun isabet etti. Hastaneye kaldırılan ve ameliyata alınan Güdük'ün durumunun kritik olduğu öğrenildi. Zeydan Karalar, saldırının belediyede işe alınan bir kişi tarafından yapıldığını söyledi.

F5HABER F5HABER
Adana Büyükşehir Belediyesi'nde silahlı saldırı: Zeydan Karalar'ın özel kalem müdürü vuruldu

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Başkan Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük, silahlı saldırıda ağır yaralandı.

Olay, saat 12.30 sıralarında Adana Büyükşehir Belediyesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre kimliği belirsiz bir kişi, tabancayla girdiği belediye binasında özel kalem müdürü vekili Samet Güdük'e ateş açtı.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde silahlı saldırı: Zeydan Karalar'ın özel kalem müdürü vuruldu - Resim : 1

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Güdük, vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı.

İhbar üzerine belediyeye polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Vücuduna 3 kurşun isabet ettiği belirtilen Güdük, belediye yakınındaki özel bir hastaneye kaldırıldı.

"BELEDİYE ÇALIŞANI SALDIRDI"

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken Zeydan Karalar konuya ilişkin açıklama yaptı.

Karalar, açıklamasında, "Vedalaşırken çalışan personellerden biri tarafından vuruldu. 2 el ateş ediyor. Kardeşimizin durumu kritik. İşe aldığımız bir çalışan tarafından saldırı düzenlendi" dedi.

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Halk TV'ye yaptığı açıklamada, "Kan arayışımız var. 3 kurşun isabet etti kendisine. Bu saldırıyı gerçekleştiren kişi yakalanmadı henüz. 40 yaşlarında çok genç bir kardeşimiz Samet Güdük. Çok üzgünüm umarım iyileşir" diye konuştu.

ADANA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Adana Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Olayın alacak meselesi yüzünden gerçekleştirildiği tespit edilmiştir. Şüpheli emniyete gelerek teslim olmuştur" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, ayrıca, saldırganın belediyede Halk Ekmek bünyesinde çalışan M.G. isimli şahsın olduğu, saldırganın olayın ardından suç aleti ile birlikte şehir merkezinde yakalandığı ifade edildi.

SONRAKİ HABER