Galatasaray'dan TFF'ye beklenmedik talep! Süper Kupa için harekete geçtiler

7 Nisan'da Fenerbahçe ile oynanması planlanan Süper Kupa maçı için hazırlıklarını sürdüren Galatasaray; yabancı hakem fikrine sıcak bakarken, VAR hakeminin de yabancı olması isteğinde bulundu.

Galatasaray'dan TFF'ye beklenmedik talep! Süper Kupa için harekete geçtiler - Sayfa 1

7 Nisan'da Fenerbahçe ile oynanması planlanan Süper Kupa maçı için hazırlıklarını sürdüren Galatasaray, TFF'ye sürpriz bir talepte bulundu. Fenerbahçe'den sonra Galatasaray'ın da talebi sonrası gözler TFF'nin vereceği karara çevrildi.

Galatasaray'dan TFF'ye beklenmedik talep! Süper Kupa için harekete geçtiler - Sayfa 2

FENERBAHÇE'NİN KARARI NETLEŞTİ

Fenerbahçe'nin Süper Kupa kararı kesinlik kazandı. Fenerbahçe Başkanvekili Erol Bilecik, Adana Demirspor karşılaşmasının öncesinde yaptığı açıklamada Süper Kupa hakkında açıklamalarda bulundu.

Erol Bilecik şu ifadeleri kullandı:

Galatasaray'dan TFF'ye beklenmedik talep! Süper Kupa için harekete geçtiler - Sayfa 3

"Bütün hazırlığımızı 19 yaş altı takımımızla Urfa'ya gitme şeklinde yaptık. Taraftarlarımız maçın skorunu düşünüyor. Son derece iyi bir akılla Urfa'ya gidiyoruz. Sizleri kötü hissettirecek, sıkıntıya sokacak bir noktada olmayacaksınız. Taraftarlarımızın da maça gitme organizasyonu yapmasına gerek duymuyoruz. Urfa kentine de bir söz verelim, uygun bir tarihte Fenerbahçe A takımını Urfa'ya götürerek, takımımızı Urfa'daki kardeşlerimize izlettireceğiz.

Galatasaray'dan TFF'ye beklenmedik talep! Süper Kupa için harekete geçtiler - Sayfa 4

Taraftarlarımız müsterih olsun. 19 yaş altı takımımızdaki bütün evlatlarımız bunu çok büyük bir fırsat olarak görecek. Tekrar söylüyorum, taraftarlarımız herhangi bir seyahat planı yapmasınlar. Tabii ki maça gitmek isteyen gidebilir. Biz 'Taraftar gitmesin.' diyerek, A takımımızın Urfa'ya gitmeyeceğini ve 90 dakikalık bir maç olmayacağını net şekilde ifade ediyoruz. Tabii ki Urfa'nın coğrafi alanları, mutfak kültürü taraftarlarımız için cazip. Orada bir futbol maçını yeteri kadar izleme ihtimalleri olmayacağını düşünerek bunları söyledik."