Fatih Terim sonunda sessizliğini bozdu: Seçil Erzan davasında flaş karar!

Kamuoyunda "yüksek karlı gizli fon" adıyla bilinen davada adı geçen ve uzun süredir bu konuda sessiz kalan Fatih Terim, avukatları aracılığıyla açıklamada bulundu. Açıklamada Seçil Erzan’ın ismi direkt olarak geçmezken, "Müvekkilimiz, Denizbank A.Ş. bünyesinde bu olaya ilişkin sorumluluğu bulunanlardan şikayetçi olmuştur." denildi.

Fatih Terim sonunda sessizliğini bozdu: Seçil Erzan davasında flaş karar! - Sayfa 1

Kamuoyunda yüksek karlı gizli fon adıyla bilinen, 2’si tutuklu 7 sanığın yargılandığı dolandırıcılık davası devam ediyor.  

111
Fatih Terim sonunda sessizliğini bozdu: Seçil Erzan davasında flaş karar! - Sayfa 2

Mağdurları arasında spor dünyasının ünlü isimlerinin de olduğu davayla ilgili uzun süredir sessiz kalan isimlerden Fatih Terim, hukuki süreç başlatmaya karar verdi.  Davada başından beri adı geçen Terim, Denizbank’a karşı maddi ve manevi tazminat davası açtı ve sorumlulardan şikayetçi oldu.

211
Fatih Terim sonunda sessizliğini bozdu: Seçil Erzan davasında flaş karar! - Sayfa 3

Terim'in avukatları Okan Demirkan ve Dr. Nevzat Kaan Karcılıoğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada Seçil Erzan'ın adı direkt olarak geçmezken, "Müvekkilimiz Fatih Terim adına, Denizbank A.Ş. aleyhine, uğradığı maddi zararın tazmini için, İstanbul Tüketici Mahkemeleri nezdinde, maddi tazminat davası açılmıştır." ifadeleri kullanıldı. 

311
Fatih Terim sonunda sessizliğini bozdu: Seçil Erzan davasında flaş karar! - Sayfa 4

2 Haziran 2023 tarihinde Tarim'in müşteki sıfatıyla beyanını verdiğini ve kendisini zarara uğratanlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunun belirtildiği açıklamada, "Müvekkilimiz, anılan soruşturmada şikayetçi konumundadır. Denizbank A.Ş.'nin ilgili dönemde şube müdürü olan şahsın ve diğer banka çalışanlarının kendisine verdiği mevduat bilgilerinin gerçekleri yansıtmadığının 2023 yılının Nisan ayında ortaya çıkması üzerine Müvekkilimiz, Denizbank A.Ş. bünyesinde bu olaya ilişkin sorumluluğu bulunanlardan şikayetçi olmuştur." denildi. 

411