EYT'de primi eksik olanlar dikkat! Ucuz borçlanma için son 2 gün kaldı!

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesiyle ilgili müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. EYT'de yaş sınırı olmayacak.. Pirim gün sayısı ve sigortalılık süresini dolduran emekli olacak? Peki pirim gün sayısı eksik olanlar askerlik ve doğum borçlanması yapabilecek mi? EYT kapsamında emekli olanlara emekli aylıkları ne zaman başlanacak?... İşte uzmanlardan uyarılar...

EYT'de primi eksik olanlar dikkat! Ucuz borçlanma için son 2 gün kaldı! - Sayfa 1

EYT kapsamı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beklenen açıklamayı yaptı. EYT yaş sınırı ve EYT kapsamı netleşirken, EYT hesaplama konusunda araştırmalar hızlandı. 4A, 4B, 4C’li çalışan SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı çalışanları için süreç başlıyor. İşte EYT’de kapsam ve borçlanmaya ilişkin tüm merak edilenler...

117
EYT'de primi eksik olanlar dikkat! Ucuz borçlanma için son 2 gün kaldı! - Sayfa 2

ERDOĞAN RESMEN DUYURDU
EYT'de yaş şartı olacak mı? sorusu nihayet yanıt buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2.2 milyon kişinin emekli olacağını ve EYT'de hiçbir yaş şartı uygulanmayacağını duyurdu. Ayrıca işveren içinse kıdem tazminatı yükünü hafifletecek KGF paketi desteği sağlanacağını bildirdi.

217
EYT'de primi eksik olanlar dikkat! Ucuz borçlanma için son 2 gün kaldı! - Sayfa 3

UCUZ BORÇLANMA İÇİN SON GÜNLER
EYT’de son rakam 1,9 milyon kişi. Bu rakamın Ocak başında 2 milyonu geçmesi bekleniyor. Bakan Bilgin yaş şartı gelse dahi bu kişilerin yarısının 2023’te, kalan kısmının ise 2024’te emekli olabileceğini belirtti. 

317
EYT'de primi eksik olanlar dikkat! Ucuz borçlanma için son 2 gün kaldı! - Sayfa 4

Ancak tüm bunlara rağmen Sosyal Güvenlik Kurumlarında ise yoğunluk devam ediyor. Eksik primlerini tamamlamak isteyenlerin daha ucuz borçlanma yapabilmesi için vakit daralıyor. 

417