EYT'de bunu yapmayan emekli olamayacak; Son 3 gün elinizi çabuk tutun

EYT'lilerin emeklilik başvurusu yapabilmesi için öncelikle yapmaları gereken şeyler var. Bunu yapmayanlar EYT'ye başvuramayacak. Son 3 gün elinizi çabuk tutun. İşte detaylar

EYT'de bunu yapmayan emekli olamayacak; Son 3 gün elinizi çabuk tutun - Sayfa 1

EYT yasa tasarısı 28 Şubat'ta Meclis çalışmalarına yeniden başladığında görüşülecek. "EYT’liler “EYT Yasası” mecliste onaylanacak, cumhurbaşkanı imzalayacak, resmî gazetede yayımlanacak ondan sonra emeklilik için müracaatta bulunacaksınız! Resmî gazetede yayımlanmadan emeklilik müracaatında bulunamazsınız..." sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun, EYT'lileri uyardı: "EYT'de bunu yapmayan emekli olamaz"
 

EYT'de bunu yapmayan emekli olamayacak; Son 3 gün elinizi çabuk tutun - Sayfa 2

EYT düzenlemesi 28 Şubat 2023 Salı günü TBMM'den geçerse, yasanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hemen onaylanarak mart ayı başında yürürlüğe girmesi bekleniyor. EYT'liler, başvurularını yasa yürürlüğe girdikten sonra yapabilecek.

 

EYT'de bunu yapmayan emekli olamayacak; Son 3 gün elinizi çabuk tutun - Sayfa 3

Meclis'e gelecek yasa teklifiyle birlikte, EYT'liyken depremde hayatını kaybedenlerin yakınları bu düzenlemeden yararlanabilecek. EYT'liler gerekli prim gün sayısı ve yılı dolduran ancak yaşının dolmasını bekleyenlerden oluştuğu için herhangi bir yasal düzenlemeye gerek kalmaksızın vefatın kesinleştirilmesinin ardından SGK'da yapılacak işlemler sonucunda yasal hak sahiplerine emekli maaşı bağlanabilecek.

EYT'de bunu yapmayan emekli olamayacak; Son 3 gün elinizi çabuk tutun - Sayfa 4

Son gelişmelerden sonra sosyal medya hesabından paylaşım yapan sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun, “SSK'lı çalışanlar EYT yasalaştığında, emeklilik için müracaatta bulunamazlar” dedi ve gerekli şartları belirtti: