EYT nedir, ne zaman çıkacak? EYT şartları nelerdir, kimleri kapsıyor? EYT yaş sınırı olacak mı?

EYT nedir, ne zaman çıkacak? EYT şartları nelerdir, kimleri kapsıyor? EYT yaş sınırı olacak mı? sorularında geri sayım başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Aralık ayının sonuna kadar EYT çalışmasını bitirip Meclis’e götürürüz diye umuyorum" dedi.

EYT nedir, ne zaman çıkacak? EYT şartları nelerdir, kimleri kapsıyor? EYT yaş sınırı olacak mı? - Sayfa 1

Aralık ayına girilmesiyle beraber Emeklilikte Yaşa Takılanlar için heyecan iyice zirveye tırmandı. EYT şartları nelerdir, kimleri kapsıyor? ve EYT'de yaş sınırı olacak mı? gibi sorularda düğüm çözülmeye başlarken Bakan Bilgin'den son dakika EYT açıklaması geldi. 

115
EYT nedir, ne zaman çıkacak? EYT şartları nelerdir, kimleri kapsıyor? EYT yaş sınırı olacak mı? - Sayfa 2

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonların beklediği EYT konusunda çalışmaların henüz tamamlanmadığına dikkat çekerek, “Aralık ayının sonuna kadar çalışmayı bitirip Meclise götürürüz diye umuyorum çünkü çok hızlı çalışıyoruz” dedi.

215
EYT nedir, ne zaman çıkacak? EYT şartları nelerdir, kimleri kapsıyor? EYT yaş sınırı olacak mı? - Sayfa 3

Beştepe’de yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin ardından bir grup gazetecinin sorularını yanıtlayan Bilgin, şunları söyledi:

315
EYT nedir, ne zaman çıkacak? EYT şartları nelerdir, kimleri kapsıyor? EYT yaş sınırı olacak mı? - Sayfa 4

EYT konusunda bizim çalışmamız henüz tamamlanmadı. Çalışmamız bitince açıklayacağız. Burada gizli bir şey yok. Mecliste anlattım; EYT ilgili sayılar her ay değişiyor. Haziran rakamları bir buçuk milyon demiştik. Şimdi 1 milyon 800 bin civarı oldu. Bu rakamlar da dahil bilinen verileri değerlendirip hesabımızı ona göre yapmamız lazım. Farklı iş yerlerinde çalışmış hizmet birleştirilmesi yapılmış ya da yapılmamış olanlar var.

415