Eskişehir'de orman yangını

Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde çıkan orman yangını sabaha karşı kontrol altına alındı. Yangına 10 arazöz ve 100 işçiyle karadan müdahale edildi. 5 hektarlık alanda etkili olan yangına havanın kararması nedeniyle havadan müdahale edilemedi. Söndürme çalışmalarına katılan ve yoğun dumandan etkilenen 8 kişi sağlık ekiplerince tedavi edildi, kolundan hafif yaralanan bir kişi ise hastaneye kaldırıldı.

Eskişehir'in Seyitgazi ilçesine bağlı kırsal Yapıldak Mahallesi civarındaki ormanlık alanda yangın çıktığı ihbarı üzerine ekipler bölgeye sevk edildi.

112

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile çevre belediyelerden itfaiye ekipleri, karaçam ormanında etkili olan alevleri kontrol altına almak için çalışma başlattı.

212

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile çevre belediyelerden itfaiye ekipleri, karaçam ormanında etkili olan alevleri sabaha karşı kontrol altına almayı başardı. 

Olay yerine yakın kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlar kendi imkanlarıyla söndürme çalışmalarına katıldı. 


 

312

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü, 2 helikopter, 10 arazöz ve 100 işçiyle alevlere müdahale edildiğini bildirdi. Ancak havanının kararması nedeniyle müdahale sadece karadan yapılabildi. 

412