Enkaz altındaki kızının sesli mesajları ortaya çıktı: Galiba ben de öleceğim

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da 150 kişinin yaşamını yitirdiği Elit Apartmanı'nda 2 kızı ve eşini kaybeden Mümtaz Gövce, kızının enkaz altındayken attığı sesli mesajların şebeke çekmediği için kendisine ulaşamadığını belirtti. Küçük kızın sesli mesajlarda "Baba annemlere ulaşamıyorum, galiba ben de öleceğim." dediği ortaya çıktı.

Enkaz altındaki kızının sesli mesajları ortaya çıktı: Galiba ben de öleceğim - Sayfa 1

11 ili vuran depremlerde ağır hasar alan Hatay'ın Antakya ilçesinde enkaz altından gönderilmeye çalışan bir ses kaydı ortaya çıktı.

Depremde yıkılan Hatay Antakya'daki Elit Apartmanı'nda yaşayan 4 kişilik Gövce ailesinden, iş seyahati için 6 Şubat gecesi İstanbul'da olan baba Mümtaz Gövce dışında sağ kurtulan olmadı. 150 kişinin yaşamını yitirdiği apartmanda eşi Sena, kızları Ece Birce (6) ile Elif Eylül'ü (10) kaybeden Mümtaz Gövce, yaşadıklarını anlattı.c

Enkaz altındaki kızının sesli mesajları ortaya çıktı: Galiba ben de öleceğim - Sayfa 2

"ENKAZDAN 'KURTARIN' SESLERİ GELİYOR, BAKAKALIYORSUNUZ"

Depremden 8 ay önce apartmanın altında bulunan bir dükkanda kolonların kırıldığını farkedip durdurduklarını söyleyen Gövce, "Bu işlem orada bitti diye biliyoruz. Sonrasında kontrol de ettik. Dükkanların dış cephesi yapıldıktan sonra da bildiğimiz kadarıyla o işlem orada bitmişti." dedi

Enkaz altındaki kızının sesli mesajları ortaya çıktı: Galiba ben de öleceğim - Sayfa 3

Deprem sonrası enkaz haline gelen apartmanın fotoğraflarının kendisine gönderildiğini söyleyen Gövce, Hatay'a 7 saatte vardığını ifade etti.

Enkaz altındaki kızının sesli mesajları ortaya çıktı: Galiba ben de öleceğim - Sayfa 4

175 kişinin yaşadığı apartmanda 3. katta oturduklarını dile getiren Gövce, Yakınları orada olan kişilerle birlikte, ellerimizde enkazı kaldıralım dedik ama betonla savaş olmuyor. Öyle bir enkazı elinizle kaldıramazsınız. Düşünün ki her enkazın altından sesler duyuyorsunuz, 'Kurtarın beni, imdat' diye ama sadece bakakalıyorsunuz. Bu çaresizliği başka türlü yaşayamazsınız." dedi.