Emeklinin 5 aylık zam oranı netleşti

Emekli maaş zammı için son dakika gelişmeler yakından takip ediliyor. Emekli maaş zammı için önemli verileri içeren enflasyon rakamları açıklandı. TÜİK açıklaması sonrasında emekli maaş hesaplamaları hız kesmeden başladı.

Emeklinin 5 aylık zam oranı netleşti - Sayfa 1

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği enflasyon oranları açıklandı. TÜİK tarafından açıklanan Kasım ayı enflasyon oranı ile 5 aylık zam miktarı kesinleşti. Hal böyle olunca, "Emekli maaş zammı ne kadar olacak?" sorusunun yanıtı sorgulanıyor. İşte emekli ve memur maaş zammı için güncel hesaplamalar...
 

110
Emeklinin 5 aylık zam oranı netleşti - Sayfa 2

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) kasım ayı enflasyon verisini açıkladı. Enflasyon geçtiğimiz ay aylık yüzde 3,28 arttı, yıllık bazda ise yüzde 61,98 oldu.
 

210
Emeklinin 5 aylık zam oranı netleşti - Sayfa 3

Böylece memur ve emeklinin 5 aylık enflasyona göre alacağı zam oranı da netleşti. Buna göre, SSK ve BağKur emeklilerinin alacağı zam oranı şimdiden yüzde 33,64 olurken, bu oran memurlarda yüzde 44,89 oldu.

310
Emeklinin 5 aylık zam oranı netleşti - Sayfa 4

EMEKLİNİN YÜZDE 33'LÜK ZAMMI CEPTE

Kasım ayı enflasyon rakamlarının TÜİK tarafından açıklanmasının ardından memur ve emekli zammında belirleyici olacak 5 aylık enflasyon farkı da şekillenmiş oldu.

410