Emekli zammı kesinleşti! Şimdi gözler asgari ücrette!

Emekli maaşlarına zam yapılması kesinleşti! En düşük emekli maaşı bilindiği gibi 10 bin TL'ydi, bu rakamın 12 bin TL'ye çıkması bekleniyor. AK Parti kurmayları, en düşük emekli maaşının 12 bin TL olması konusundaki teklifi Erdoğan'a sunacak. Asgari ücret zammı için de milyonlarca kişinin beklentisi devam ediyor. Temmuz'da asgari ücrete zam gelir mi?

Emekli zammı kesinleşti! Şimdi gözler asgari ücrette! - Sayfa 1

Bekar çalışanlar, evli çalışanlar, genç ve yaşlı çalışanlar asgari ücretle ilgili haberleri yakından takip ediyor. Geçtiğimiz 2 sene hem yıl sonunda hem de yıl ortasında asgari ücrete zam yapan hükümet, bu kez frene bastı. Mehmet Şimşek'in de etkisiyle ara zam rafa kalkmıştı. Emekli maaşlarına yapılacak zamla birlikte asgari ücret zammı yeniden gündeme geldi!

 

Emekli zammı kesinleşti! Şimdi gözler asgari ücrette! - Sayfa 2

MEHMET ŞİMŞEK ASGARİ ÜCRETE ZAMMA KARŞI!
Bakan Mehmet Şimşek, ekonominin tek patronu ve kesinlikle asgari ücrete ara dönemde bir artış yapılmasına karşı. Vatandaş ise 17 bin TL olan asgari ücretin yetmediğini ve bu tutarın yükseltilmesi gerektiğini düşünüyor.

Emekli zammı kesinleşti! Şimdi gözler asgari ücrette! - Sayfa 3

CHP heyetinin de Mehmet Şimşek ile görüşmesinde asgari ücret zam konusu bir numaralı gündem maddesiydi.

Emekli zammı kesinleşti! Şimdi gözler asgari ücrette! - Sayfa 4

Emekli maaşlarına yapılacak güncelleme, asgari ücret tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Sosyal medyada vatandaşlar emeklilere yapılan zam sonrası asgari ücrete de artış yapılması gerektiğini savundu.