Memur ve emeklinin zam farkları ne zaman yatacak?

Yeni yılın gelmesiyle zamlı memur ve emekli maaşları belli oldu. 2023 yılı ilk altı ay için zam oranı yüzde 30 olarak belirlendi. Zam farkının ayın 15'inden itibaren ödenmesi bekleniyordu ancak çalışmalar dolayısıyla farklar henüz yatırılmadı. Peki, zamlı maaş farkları ne zaman hesaplarda olacak?

F5HABER F5HABER
Memur ve emeklinin zam farkları ne zaman yatacak?

Zam farkı ödemeleriyle ilgili beklenen açıklama Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’tan geldi. Elitaş, yaptığı açıklamada farkların birkaç günlük gecikmeyle hesaplara yatırılacağını ifade etti.

Kamu kurumlarında görev alan memurlar 15 Ocak’ta maaş zammının yüzde 16.48’lik kısmını aldı. Ancak yeni yılda toplam zam oranı %30 olarak belirlenmişti. Kalan yüzde 13.52 puanlık kısım ise daha sonra hesaplara yatırılacak.

Emekli sandığından aylık alan emeklilere ödemeleri, her ayın 1 ile 5’i arasında gerçekleştiriliyor. SSK’lılara ise 17’si ila 26’sında maaş ödemesi yapılıyor. Bağ-Kur ödemeleri ise her ayın 25-28’i arasında hesaplara aktarılıyor. %30’luk zam sonrası maaş farklarının SSK ve Bağ-Kur ödemelerine yetişmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Emekli maaş promosyonuna EYT düzenlemesi! En fazla promosyon ödemesini hangi banka yapıyor?

Emekli promosyonlarına EYT düzenlemesi! F5HABER-

Emekli bayram ikramiyesine zam geldi mi? Emekli ikramiyelerinde son durum ne?

Emeklinin gözü kulağı ikramiye zammında... F5HABER-

Emekli maaşınız detayına mutlaka bakın! Kesinti yapılmış olabilir...

Emekli maaşınızın detayına mutlaka bakın! F5HABER-

SONRAKİ HABER