Erdoğan: Kirada cebri adımlar atmak zorundayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kira ve konut fiyatlarındaki artışla ilgili açıklamalarda bulundu. Seçim sonrası harekete geçileceğini belirten Erdoğan, "Cebri adımlar atmak zorundayız. Bu konuda, Adalet Bakanlığının bu işin üzerine çok sert tedbirlerle gitmesi lazım." dedi.

F5HABER F5HABER
Erdoğan: Kirada cebri adımlar atmak zorundayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçime 2 gün kala Kanal D - CNN TÜRK ortak yayınında sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kira ve konut fiyatlarına ilişkin konuştu.

"85 MİLYON İNSANI BİR AVUÇ İNSANIN KAR HIRSINA KURBAN ETMEYECEĞİZ"

Erdoğan, "Kirada cebri adımlar atmak zorundayız. Adalet Bakanlığının üzerine sert tedbirler ile gitmesi lazım. Bu işin önemli çıkış noktası toplu konut. Özel sektör bile 10-20 sene vade ile konut satışı yapıyor. Peşinatlar da düşük. 85 milyon insanı bir avuç insanın kar hırsına kurban etmeyeceğiz. Fahiş fiyata onları asla kurban etmeyeceğiz." dedi.

"KRİZ SÖYLEMLERİNE KİMSE KULAK ASMASIN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

Açık ve net söylüyorum. Bu kriz tellallarının kriz söylemlerine kimse kulak asmasın. Bu çok yanlış olur. Bunun başını çeken Kılıçdaroğlu ve şürekasıdır. Vatandaşımızı algılarla yönlendirmeye çalışıyorlar. Bunlar otelde IMF temsilcileriyle görüşme yaptılar. Bize de borç almayı tavsiye ettiler. Ben de 'borç alma gibi hevesimiz yok' dedim. Bizim bu tefecilerle ne işimiz var? Daha önce de banka ve borsaya yönelik açıklamaları var. Piyasaları hep manipüle etmeye gayret ettiler. Biz bunları hep yerinde çökerttik. Kimse şüphe etmesin, finans sistemimiz sağlam. Körfez ülkelerinden sistemimizin içerisine para depo eden ülkeler oldu. Bu da kısa süre için de olsa Merkez Bankamızı ve piyasamızı rahatlattı.

SONRAKİ HABER