Dursun Özbek'ten Erden Timur açıklaması: İddialara son noktayı koydu!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yeni yönetimde yer almayacak olan Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur ile arasında anlaşmazlıklar olup olmadığı sorusuna yanıt verdi.

Dursun Özbek'ten Erden Timur açıklaması: İddialara son noktayı koydu! - Sayfa 1

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yeni yönetimde yer almayacak olan Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur ile arasında anlaşmazlıklar olup olmadığı sorusuna yanıt verdi.

Dursun Özbek'ten Erden Timur açıklaması: İddialara son noktayı koydu! - Sayfa 2

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Haber Türk'te yaptığı açıklamada sarı-kırmızılı kulübün projeleri ve yeni yönetimde yer almayı düşmeyen Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur hakkında açıklamalarda bulundu. Timur, "Galatasaray siyasetinin herhangi bir yerinde yer almak istemiyorum, bu nedenle yönetimde de yer almadım" açıklamasını yapmıştı.

Dursun Özbek'ten Erden Timur açıklaması: İddialara son noktayı koydu! - Sayfa 3

"FİNANSAL YAPISI EN DÜZGÜN KULÜP GALATASARAY"

Riva'nın kulübe 170 milyon dolar kar sağladığını belirten Dursun Özbek, "Bugün gidin Konsorsiyum bankalarına, genel müdürleriyle konuşun, 'Hangi kulübün finansal yapısı daha düzgün' deyin, hepsi Galatasaray der. Galatasaray bu durumdaysa Riva sayesinde. Gelen parayı kullanmadık, finansal borçlarını ödedik. Riva'dan beklentim, 170 kazandık ne kadar bekliyoruz? Şu an anlatıyorlar, ironik anlatıyorlar. 125 villa daha var, yapılacak ve Galatasaray'a ait olacak. Bunu cari fiyatla çarparsan 2-3 milyar TL yapıyor. Gelecek bir para var ama proje devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek'ten Erden Timur açıklaması: İddialara son noktayı koydu! - Sayfa 4

KEMERBURGAZ PROJESİ SÖZLERİ

Özbek sözlerinin devamında; "Biz Mecidiyeköy projesine ortadan girdik. Milli Emlak'tan Kemerburgaz'dan 49 yıllığına kiraladığımız bir arazi var. Kıymeti paha biçilemez. Stadyuma 5, havalimanına 15 dakika. Bu projeyi yapmak için Florya'dan taşınalım, Kemerburgaz'da bize ait olmayan yere gidelim. Mecidiyeköy'den kazanacağımız parayla Florya'dan 40 dönüm yer alalım. Mecidiyeköy bir kaldıraçtı.