Güney Kore'de havadayken kapısı açılan yolcu uçağı güvenli iniş yaptı

Asiana Hava Yolları'na ait 194 yolcunun içinde bulunduğu uçağın acil çıkış kapısı, Daegu Havalimanı'na inmek için alçaldığı sırada bir yolcu tarafından açıldı. Kapıyı açan kişi gözaltına alınırken, olayın ardından bazı yolcuların panik ve nefes darlığı şikayetiyle hastanelere sevk edildiği bildirildi.

F5HABER F5HABER
Güney Kore'de havadayken kapısı açılan yolcu uçağı güvenli iniş yaptı

Güney Kore'de Daegu Uluslararası Havalimanı'na inmek için alçaldığı sırada kapısı açılan Asiana Hava Yolları'na ait uçak, güvenli iniş yaptı.

Yonhap'ın haberine göre, 194 yolcusuyla Güney Kore'nin Jeju Adası'ndan havalanan uçağın kapısı, iniş sırasında bir yolcu tarafından açıldı.

Daegu Uluslararası Havalimanı yetkililerince yapılan açıklamada, olayın uçak inişe geçtiği sırada yaşandığı ve uçağın havalimanına güvenli iniş gerçekleştirdiği belirtildi.

KAPIYI AÇAN KİŞİ GÖZALTINDA

Güney Kore resmi haber ajansı, 30'lu yaşlardaki erkek yolcunun uçağın iniş yapmasının ardından polis tarafından gözaltına alındığını duyurdu.

Hava yolu şirketi olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

BAZI YOLCULAR HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Olayda kimsenin yaralanmadığı kaydedilen açıklamada, bazı yolcuların panik ve nefes darlığı şikayetiyle hastanelere sevk edildiği bildirildi.

Asiana Hava Yolu yetkililerinin açıklamasında, uçağın kapısının çıkışa yakın oturan yolculardan birinin kapı koluna dokunduğu için açılmış olabileceği ifade edilmişti.

SONRAKİ HABER