George Floyd'un öldürüldüğü yerde silahlar patladı

ABD'de George Floyd'un öldürüldüğü yerin yakınlarında çok sayıda silah sesi duyuldu. Floyd'un ölümünün 1. yıldönümü nedeniyle canlı yayın yapan muhabirin panik anları kameraya yansıdı.

F5HABER F5HABER

ABD'de George Floyd'un öldürülmesinin yıl dönümünde, hayatını kaybettiği ve adı sonradan George Floyd Meydanı olarak değiştirilen sokağın 2 blok ötesinde silah seslerinin duyulduğu ve bir kişinin yaralandığı bildirildi.

CANLI YAYINDA MUHABİRE ŞOK

O sırada George Floyd Meydanı'ndan canlı yayın yapan bir muhabir silah atışları nedeniyle yayına ara verdi. Muhabir kameranın arka kısmına kaçarken, kayıt edilen görüntülerde insanların korkuyla siper almaları görülüyor.

30 CİVARINDA SİLAH SESİ DUYULDU

Olayın, Floyd'un ölüm yıl dönümünü anmak için insanların toplanmaya başladığı esnada gerçekleştiği, kısa süre sonra da bir kişinin civardaki bir hastaneye, aldığı hafif kurşun yarası nedeniyle tedavi olmaya geldiği kaydedildi.

Yaralı kişinin, söz konusu olayda yaralanıp yaralanmadığı konusunda net bir açıklama yapılmadığı ifade edildi. Bölgede bulunan Associated Press (AP) muhabirinin, 30 civarında silah sesi işittiği ve bölgedeki bir mağaza vitrininin camlarının kırıldığını gördüğü bilgisi paylaşıldı. Polise dayandırılan bilgiye göre, silah seslerinden kısa süre sonra olay yerinden bir aracın hızla uzaklaştığı tespitine de yer verildi.

Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde, siyahi Amerikalı 46 yaşındaki George Floyd, 25 Mayıs 2020'de dolandırıcılık şüphesiyle gözaltına alındığı sırada, 44 yaşındaki polis memuru Derek Chauvin'in 9 dakika 29 saniye boyunca diziyle boynuna bastırması nedeniyle dakikalarca "nefes alamıyorum" diye yalvarmış ve bir süre sonra hayatını kaybetmişti.​​​​​​​

SONRAKİ HABER