Cumhurbaşkanı Erdoğan Fenerbahçe'nin teknik direktörü Mourinho'ya seslendi: 'Ferdi satılmalı'

EURO 2024 çeyrek finalinde Hollanda ile oynanan mücadeleyi stattan takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlarken, performansıyla dikkat çeken Ferdi Kadıoğlu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fenerbahçe'nin teknik direktörü Mourinho'ya seslendi: 'Ferdi satılmalı' - Sayfa 1

2024 Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Hollanda Türkiye mücadelesini tribünden izleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşılaşma sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

110
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fenerbahçe'nin teknik direktörü Mourinho'ya seslendi: 'Ferdi satılmalı' - Sayfa 2

Milli Takımın genel performansına dair değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, Fenerbahçe'de gösterdiği performansla dikkat çeken Ferdi Kadıoğlu'na özel bir parantez açtı.
 

210
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fenerbahçe'nin teknik direktörü Mourinho'ya seslendi: 'Ferdi satılmalı' - Sayfa 3

'Ferdi çok hırslı'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ferdi Kadıoğlu'nun hırsına dikkat çekerek, "Bu maçlarda görev alan futbolcularımızın hiçbirini birbirinden ayırt edemem. Kalecimizden tut, sağ bek de sol bek de, orta saha da… Şimdi mesela bakıyorsun bir Ferdi Kadıoğlu’na, çok hırslı" dedi.

310
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fenerbahçe'nin teknik direktörü Mourinho'ya seslendi: 'Ferdi satılmalı' - Sayfa 4

'İstikbaliyle oynamamak lazım'
Ferdi Kadıoğlu'nun oyun tarzını öven Erdoğan, "Biz futbol oynadığımız zaman hocamız bize derdi ki, 'Oğlum topu yiyeceksiniz'. Top yenir mi? 'Yiyeceksiniz'. Bu ne demek? Hırsını tam manasıyla koyacaksın. Ferdi'de bu var. O boyuyla Ferdi çok hırslı. Topu aldığı zaman, geriden forvete katılması çok sağlam. Şimdi onunla ilgili bazı rakamlar konuşuluyor. 

410