Cem Küçük'ün yayınında duyurdu: 'Emekli maaş ve bayram ikramiyelerinde artış gelecek'

3 bin TL'ye çıkarılan bayram ikramiyelerinde de artış ihtimalinin masada olduğu belirtildi. Gazeteci Cem Küçük'ün programında kullanılan ifadeler dikkat çekerken "Emekli maaşına ek zam mı geliyor? Bayram İkramiyeleri artacak mı?" sorularına yanıt verildi. Canlı yayında emekli zammı için tarih de verildi.

Cem Küçük'ün yayınında duyurdu: 'Emekli maaş ve bayram ikramiyelerinde artış gelecek' - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beklentilerin ardından emekli maaşlarına art arta ek zamlar yaparken, artan kira ve market fiyatları sonrası "Emekliye ek zam mı geliyor? Bayram İkramiyeleri artacak mı?" soruları yine gündeme geldi.
 

Cem Küçük'ün yayınında duyurdu: 'Emekli maaş ve bayram ikramiyelerinde artış gelecek' - Sayfa 2

31 Mart seçimlerine emeklilerden gelebilecek bir tepkiyle girmek istemediği belirtilen hükümetin, emeklilere ek zam ve bayram ikramiyelerine artış için kolları sıvadığı iddia edildi. Yeni zam için ise seçimin hemen ertesi sabahı işaret edildi.
 

Cem Küçük'ün yayınında duyurdu: 'Emekli maaş ve bayram ikramiyelerinde artış gelecek' - Sayfa 3

Cem Küçük'ün TGRT Haber canlı yayın ekranlarında yer alan programında emekliler için ek zammın masada olduğu iddia edildi. Canlı yayına bağlanan TGRT Haber Ekonomi editörü Yaprak Hırka Yıldız, ek zam ihtimalinin kulislerde konuşulduğunu söyledi.
 

Cem Küçük'ün yayınında duyurdu: 'Emekli maaş ve bayram ikramiyelerinde artış gelecek' - Sayfa 4

'1 Nisan'ı bekleyin'
Emeklilerin maaş zammı beklentisine karşılık vermek için hükümetin kolları sıvadığını söyleyen Yıldız, "Ek zam gelme ihtimalinin olduğunu söyleyenler var. Burada 1 Nisan tarihi işaret ediliyor, ekonomistler tarafından. Yani 1 Nisan'da emekli maaşları yeniden yükseltilebilir" diyerek tarih de verdi.