Bilim adamlarından dehşete düşüren sözler! Antibiyotiklere dirençli bakteriler ‘koronavirüsten daha riskli olabilir’

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almış durumdayken bilim insanlarının açıkladığı araştırma sonucu korku yarattı. Yıllar süren araştırmaya göre insanlığı koronavirüsten çok daha büyük bir tehlike bekliyor. Araştırmacı Dr. Paul De Barro, Fiji'de üç yıl süren çalışmasının ardından, "süpermikrop" olarak anılan antibiyotiklere dirençli bakterilerin "insan sağlığı için istisnasız en büyük tehdit" olduğu sonucuna vardı.

Tüm insanlık koronavirüs salgınının pençesinde mücadele etmeye devam ediyor. Dünyaya diz çöktüren Covid-19 salgını yayılmaya devam ediyor.

130

Dünya genelinde koronavirüe yakalanan insan sayısı hızla 29 milyona yaklaşırken virüs yüzünden hayatını kaybeden kişi sayısı da 900 bini çoktan geçti.

230

Koronavirüs kabusu sürerken açıklanan çarpıcı bir bilimsel araştırma sonucu dikkatleri insanlığı bekleyen bambaşka ve daha tehlikeli bir soruna çevirdi.

330

Araştırmacı Dr. Paul De Barro, Fiji'de üç yıl süren çalışmasının ardından, "süpermikrop" olarak anılan antibiyotiklere dirençli bakterilerin "insan sağlığı için istisnasız en büyük tehdit" olduğu sonucuna vardı.

430