Beşiktaş'ta Sergen Yalçın düğmeye bastı: İnanılır gibi değil bazı şeyleri değiştireceğiz

Ligdeki Antalya mağlubiyeti sonrasında, “Hangi kafada sahaya çıktılar, hangi mentaliteyle oynuyorlar, inanılır gibi değil. Bazı şeyleri değiştireceğiz” diyen Sergen Yalçın, cumartesi günkü Denizli maçı öncesinde düğmeye bastı.

Genç teknik adam, özellikle hücum hattındabüyük değişime gidecek. Geçenhaftaki mücadelede adeta sahada gözükmeyen; Diaby, Boateng ve Güven, kulübeye geçecek. Takımın as hücumcuları; Lens, Ljajic ve Burak, Denizli’de görev başında olacak. Süper Lig’de 27. hafta mücadelesinde Vodafone Park’ta Antalyaspor’a 2-1 kaybeden Siyah-Beyazlılar’da özellikle ilk 11’de görev yapan yabancı oyuncuların ortaya koyduğu performans büyük eleştiri almıştı. 

Maçın ardından yaptığı açıklamada, “İlk yarıda takımı anlamak mümkün değil. Hangi kafada sahaya çıktılar, hangi mentaliteyle oynuyorlar, inanılır gibi değil. Bazı şeyleri değiştireceğiz” diyerek oyuncularına sert sözlerle yüklenen teknik direktör Sergen Yalçın, operasyon için düğmeye bastı. 

Genç teknik adamın, cumartesi günü Denizlispor’la deplasmanda oynayacakları maç öncesinde ilk 11’de 4 ismi değiştirmeyi planladığı öğrenildi.

Antalyaspor karşısında özellikle hücum hattında beklentilerin altında kalınması sebebiyle ileri bölgede büyük değişikliğe imza atacak olan Yalçın, ilk olarak Kevin- Prince Boateng’i kulübeye çekecek.

Geçen hafta ilk 11’de görev yaptığı oyundan ikinci yarıda alınırken formasını yere fırlatarak tepkisini gösteren Ganalı oyuncu, hem etkisiz futbolu hem de sonradan özür dilese de bu tutumu sebebiyle kenara geçecek. Denizlispor karşılaşmasında 10 numara hattında görev; Adem Ljajic’e geçecek.