Bakan Bilgin ile TİSK'in görüşmesinde asgari ücret ve EYT ele alındı

EYT'de son durum vatandaşların gündeminde yer alıyor. Ocak ayının yaklaşmasıyla birlikte Emeklilikte Yaşa Takılanlar için açıklamalar da peş peşe geliyor. Son olarak Çalışma Bakanı Vedat Bilgin bugün, asgari ücret ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu için işveren temsilcileriyle bir araya geldi. İşte detaylar ve EYT düzenlemesinde son durum...

Bakan Bilgin ile TİSK'in görüşmesinde asgari ücret ve EYT ele alındı - Sayfa 1

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çalışma hayatındaki gelişmeleri değerlendirmek üzere Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

112
Bakan Bilgin ile TİSK'in görüşmesinde asgari ücret ve EYT ele alındı - Sayfa 2

Toplantıda, TİSK’in ve bağlı üye sendikaların Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyeleri ile üye sendikaların Genel Sekreterleri de yer aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve Konfederasyonun ve bağlı üye sendikaların Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetleme, Disiplin Kurulu Üyeleri ve üye sendikaların Genel Sekreterler ile bir araya geldi.

212
Bakan Bilgin ile TİSK'in görüşmesinde asgari ücret ve EYT ele alındı - Sayfa 3

GÖRÜŞMEDE EYT VE ASGARİ ÜCRET KONUŞULDU

Toplantıda, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), asgari ücret ve çalışma hayatındaki güncel konular ele alındı.

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Akkol, TİSK’in bu konulara ilişkin görüş, öneri ve beklentilerini aktardı.

312
Bakan Bilgin ile TİSK'in görüşmesinde asgari ücret ve EYT ele alındı - Sayfa 4

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Sayın Vedat Bilgin ise çalışma hayatındaki gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

412