Bakan Bilgin EYT yasasında topu Meclis'e attı; Emeklikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinde son düzlük

Emeklikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinde son düzlükğe girildi. Emeklilik hayali kuran milyonlarca vatandaş EYT son dakika haberlerini takipm ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin EYT düzenlemesine ilişkin açıklama yaptı. Bilgin, "Milletvekillerimiz konuyu tartışıyor. Onlar Meclis'e götürecek. Meclis'in iradesinde, bizden top çıktı." dedi.

Bakan Bilgin EYT yasasında topu Meclis'e attı; Emeklikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinde son düzlük - Sayfa 1

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

112
Bakan Bilgin EYT yasasında topu Meclis'e attı; Emeklikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinde son düzlük - Sayfa 2

Bakan Bilgin, kanun teklifinin Meclis gündemine ne zaman geleceğiyle ilgili olarak şunları söyledi:

"Gruptaki milletvekillerimiz konuyu tartışıyor. Onlar Meclis'e götürecek, biz değil. Meclis'in iradesinde, bizden top çıktı. Milletvekillerimizin iradesiyle o şekilleniyor. Bundan sonraki aşamaları biz takip etmiyoruz. Biz Meclis'te milletvekillerimize, grubumuza getiriyoruz, orası değerlendiriyor, artık incelenir diye düşünüyorum."

212
Bakan Bilgin EYT yasasında topu Meclis'e attı; Emeklikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinde son düzlük - Sayfa 3

"KIDEM TAZMİNATI SORUNU ÇÖZÜLDÜ"

Bakan Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin konuya destek verdiğini belirterek, "Özellikle kıdem tazminatıyla ilgili karşılaşılabilecek sorunu çözdü. Özel bir paket hazırladı. Dolayısıyla sorun yok" diye konuştu.

312
Bakan Bilgin EYT yasasında topu Meclis'e attı; Emeklikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinde son düzlük - Sayfa 4

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise EYT konusuna ilişkin, "Hazine'den de çıktı. Biz her an her şeye hazırız" dedi.
 

412