Asgari ücretlilere müjde! Togg'dan uygun fiyatlı B-SUV "T8X" geliyor

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG için büyük bir müjde ortaya çıktı. TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, bir sene önce çalışmalarını yaptıkları T10F'yi ocak ayında sergilediklerini belirterek, "Şimdi aynı şekilde T10F'nin sonrasının da çalışmalarını yapıyoruz, yani hep söylediğimiz B segmentindeki bir SUV'un çalışmalarını yapıyoruz. Seneye bu vakitler T10F'nin satışları başladıktan bir müddet sonra da T8X'i de göstermeye hazır hale gelebiliriz." dedi.

Asgari ücretlilere müjde! Togg'dan uygun fiyatlı B-SUV "T8X" geliyor - Sayfa 1

Gürcan Karakaş, Bursa Gemlik'teki Togg Teknoloji Kampüsü'nde gerçekleştirilen test sürüş programında değerlendirmelerde bulundu.

111
Asgari ücretlilere müjde! Togg'dan uygun fiyatlı B-SUV "T8X" geliyor - Sayfa 2

T10X'in dört çeker versiyonunun haziran-temmuz aylarında "limited edition" versiyonuyla satışa sunulabileceğini dile getiren Karakaş, Togg'un yurt dışına açılacağı zamana ilişkin bilgiler paylaştı.

211
Asgari ücretlilere müjde! Togg'dan uygun fiyatlı B-SUV "T8X" geliyor - Sayfa 3

Karakaş, "Bu senenin sonundan itibaren Avrupa'da yavaş yavaş yer edinmek üzere faaliyetlerimize devam ediyoruz. Zaten şirketimiz TOGG Europe GmbH'yı 2021'in mayıs ayında kurmuştuk, altyapıyı da oluşturuyoruz şu an. T10X'in Avrupa'daki ön satışlarına bu sene sonunda başlayıp, yeni model yılında da (2025) teslimatlara başlamak istiyoruz." dedi.

311
Asgari ücretlilere müjde! Togg'dan uygun fiyatlı B-SUV "T8X" geliyor - Sayfa 4

"YURT DIŞI STRATEJİMİZ PAZARA UYGUN GÜNCELLENİYOR"

Gürcan Karakaş, markanın yurt dışı hedef pazar stratejisinin pazar dinamiklerine uyumlu olarak güncellendiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

411