Altında düşüş devam ediyor! Çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu?

Altın fiyatlarındaki ivme aşağı yönlü olmaya devam ediyor. Haftaya düşük başlayan altın fiyatları bu seyrini sürdürüyor. Peki, 23 Nisan Çarşamba günü çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? İşte, detaylar...

Altında düşüş devam ediyor! Çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? - Sayfa 1

Analistler, Orta Doğu'da sınırlı da olsa düşen tansiyonun altına olan talepteki zayıflamada etkili olduğunu belirterek, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz indirimlerine ne zaman başlayacağına ilişkin belirsizliklerin varlık fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ettiğini bildirdi.

Fed'in politika faizini son 23 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5,25-5,50 aralığında tutmasına rağmen son dönemde ABD'de açıklanan verilerin ekonomideki canlılığa işaret ettiğini kaydeden analistler, perşembe günü açıklanacak ABD büyüme verilerinin söz konusu fiyatlamalar üzerinde etkili olabileceğini dile getirdi.

Altında düşüş devam ediyor! Çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? - Sayfa 2

Para piyasalarında, Fed'in mayısta politika faizini sabit bırakacağına kesin gözüyle bakıldığının altını çizen analistler, bankanın haziranda faiz indirimine başlama ihtimalinin yüzde 15, temmuzda yüzde 41 ve eylülde yüzde 64 ihtimalle fiyatlandığını söyledi.

 

Altında düşüş devam ediyor! Çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? - Sayfa 3

Analistler, bugün, yurt içinde tüketici güven endeksi, yurt dışında ise ABD'de Chicago Fed ulusal aktivite endeksi ve Avro Bölgesi'nde tüketici güven endeksi verilerinin yanı sıra Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmasının takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 350 ve 2 bin 300 dolar seviyelerinin destek, 2 bin 400 ve 2 bin 430 doların ise direnç konumunda olduğunu ifade etti. Peki, güncel çeyrek altın, gram altın fiyatı ne kadar, kaç TL? İşte, 23 Nisan 2024 günü altın fiyatları alış-satış rakamları...

Altında düşüş devam ediyor! Çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? - Sayfa 4

ALTIN FİYATLARI DÜŞÜYOR

Gram altın bir önceki kapanışı 2 bin 452 liradan yaparken; 23 Nisan Çarşamba günü 2 bin 414 TL'ye geriledi. Bir önceki kapanışı 3 bin 923 liradan tamamlayan çeyrek altın ise bugün 3 bin 863 TL'den alıcı buluyor.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Alış: 2.414,68

Satış: 2.415,09