Ağaçlar araçların üzerine devrildi, hortum oluştu

Türkiye'nin batısında fırtına etkili oluyor. İstanbul'da şiddetli rüzgar, ağaçları devirdi, İzmir'de ise denizde hortum oluştu. Fırtınanın etkisiyle ağaçların devrildiği Antalya'nın Kemer ilçesinde rüzgarın saatteki hızı 118 kilometreye ulaştı.

Ağaçlar araçların üzerine devrildi, hortum oluştu - Sayfa 1

Antalya'da kent merkezi ile bazı ilçelerde sabahtan itibaren fırtına ve aralıklarla sağanak etkili olmaya başladı. Fırtına nedeniyle Konyaaltı Sahili'ndeki bazı ağaçlar devrildi, işletmeler uçuşan şemsiye ve tezgahlarını tutmaya çalıştı.

Ağaçlar araçların üzerine devrildi, hortum oluştu - Sayfa 2

Denizde dev dalgalar oluştu. Fırtına ve dalgaya rağmen bazı vatandaşlar sahile inerek fotoğraf çektirdi. Kentte sağanağa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar otobüs duraklarına sığındı, bazı bölgelerde trafikte aksama yaşandı.

Ağaçlar araçların üzerine devrildi, hortum oluştu - Sayfa 3

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre, rüzgarın saatteki hızı kent merkezinde 68,4, Kemer ilçesindeki Sığlık Feneri'nde ise 118 kilometreye ulaştı.

Hava sıcaklığının düne göre 2 derece düştüğü kentte, fırtına ve sağanak etkisini sürdürüyor.

Ağaçlar araçların üzerine devrildi, hortum oluştu - Sayfa 4

İSTANBUL'DA ŞİDDETLİ RÜZGAR

İstanbul Maltepe’de etkili olan yağış ve rüzgar nedeniyle boş arazide bulunan dut ağacı, park halindeki otomobil ve servis minibüsünün üzerine devrildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, araçlarda maddi hasar oluştu.