ABD listeyi güncelledi: Seyahat edilmesi çok riskli!

ABD, Kovid-19’la ilgili seyahat listesinde yeni bir güncelleme yaptı. Buna göre ABD Hastalık Kontrol ve Önleme (CDC) tarafından vakalardaki artış sebebiyle 7 ülkeyi daha seyahat edilmemesi gereken destinasyonlar listesine eklendi.

ABD listeyi güncelledi: Seyahat edilmesi çok riskli! - Sayfa 1

CDC'nin internet sayfasında, Kovid-19'un Omicron vakalarının hızla yayılması nedeniyle Japonya, Küba, Ermenistan, İsrail, Libya, Umman ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti, ABD vatandaşları için seyahat edilmesi tehlikeli uçuş noktaları listesine eklendi.

ABD listeyi güncelledi: Seyahat edilmesi çok riskli! - Sayfa 2

134 ÜLKE KOYU KIRMIZI RENKLE İŞARETLENDİ
Sağlık kuruluşu, Kovid-19'un en şiddetli yayılma gösterdiği 7 ülkeyle birlikte dünyanın 134 ülkesini "Kategori 4" seviyesine alarak koyu kırmızı renkle işaretledi.

ABD listeyi güncelledi: Seyahat edilmesi çok riskli! - Sayfa 3

CDC'nin seyahat için güvenli olmadığını belirttiği tavsiye listesi, 26 Kasım 2021'de Dünya Sağlık Örgütü'nün Omicron'u "endişe verici bir varyant" ilan etmesinden bu yana ilk defa dünyadaki uçuş destinasyonlarının yarısından fazlasını kapsar hale geldi.

ABD listeyi güncelledi: Seyahat edilmesi çok riskli! - Sayfa 4

'SEYAHAT ETMEKTEN KAÇININ' UYARISI
ABD vatandaşlarının, tam aşılı olsalar bile söz konusu listedeki destinasyonlara seyahat etmekten kaçınmaları tavsiye edildi.