17 bin TL destek sağlanıyor! Başvuran alıyor, İşte gerekli şartlar

Yüz binlerce kişiyi doğrudan ilgilendiriyor. Başvurana 17 bin TL ödeme yapılıyor. Devlet eli ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor. Devlet, dar gelirlilere, engellilere, yaşlılara, hastalara, doğum yapanlara, eşi vefat edene birçok alanda destek sağlıyor.

17 bin TL destek sağlanıyor! Başvuran alıyor, İşte gerekli şartlar - Sayfa 1

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşların sosyal hizmetler ile yardımlara hızlı ve doğru ulaşabilmesi için ‘Hizmetler Başvuru Rehberi’ hazırladı. İşte rehber kapsamında bazı sosyal yardımların detaylarını ve başvuru şartları ile ilgili detaylar...
 

114
17 bin TL destek sağlanıyor! Başvuran alıyor, İşte gerekli şartlar - Sayfa 2

AYLIK 1.00 TL ÖDEME 
Aylık 1.000 TL olmak üzere 2 ayda bir nakdi yardım yapılıyor. Hane içinde sosyal güvenceli bir bireyin bulunmaması ve son resmi nikahlı eşi vefat etmiş olan kadınlar faydalanabiliyor. E-Devlet aracılığıyla ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na giderek kimlik belgesiyle başvurulabilir.

214
17 bin TL destek sağlanıyor! Başvuran alıyor, İşte gerekli şartlar - Sayfa 3

İŞE YÖNLENDİRME 
Aylık net asgari ücretin en fazla yüzde 10’una (1.700 TL) kadar işe yönlendirme yardımı ile brüt asgari ücretin üçte biri (6.667,50 TL) kadar işe başlama yardımı yapılıyor. İşe yönlendirme yardımından çalışabilir durumda olan sosyal yardım yararlanıcıları İŞKUR’a kayıt yaptırarak faydalanabiliyor. İşe başlama için ise sosyal yardım alan kişinin iş görüşmesine gitmesi ve işe kabul edilmesi durumunda gereken yol masrafı, sağlık raporu, fotoğraf vb. giderler için yardım veriliyor.

314
17 bin TL destek sağlanıyor! Başvuran alıyor, İşte gerekli şartlar - Sayfa 4

DOĞALGAZ DESTEĞİ 
İkamet edilen bölgenin iklim koşullarına göre ısıl harita temel alınarak aylık 188 TL–438 TL arasında ekim-mayıs ayları dahil olmak üzere 8 ay destek sağlanıyor. Ödemeler 2 ayda bir tek aylarda yapılıyor. Hane içinde kişi başına düşen aylık gelirin net asgari ücretin üçte birinden az olması (5.667,37 TL) durumunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca belirlenen haneler faydalanabiliyor. E-Devlet aracılığıyla Sosyal Yardım Başvuru Hizmetine giriş yaparak başvuru yapılıyor. Başvuru sonrası kimlik belgesi ve doğalgaz faturasını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ibraz etmek gerekiyor.

414