Yüz nakli yapılan Recep Sert ile eşi boşanıyor

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Türkiye'nin 5'inci yüz nakillisi Recep Sert ile eşi Esma Sert, 6 yıllık evliliklerini sonlandırma kararı aldı. Boşanma kararı aldıklarını sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla duyuran Esma Sert, "İkimiz de çok yorulduk. Geçmişten bu zamana kadar yaşadıklarımız bizi çok yordu ve yıprattı. Evet çok sevdik, çok severek evlendik. Biz arkadaş olarak kalma, bundan sonra yolumuza bu şekilde devam etme kararı aldık" dedi.

İnegöl'de temizlemeye çalıştığı tüfeğin ateş alması sonucu ağır şekilde yaralanan ve yüzü tanınmayacak hale gelen Recep Sert'i Türkiye gündemine taşıyan operasyon 18 Temmuz 2013 tarihinde Antalya'da gerçekleşti. Sert'e Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından yüz nakli yapıldı. Beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist 43 yaşındaki Andrzej Kucza'nın yüz ve çenesi, Sert'e, başarılı bir operasyonla nakledildi.

 

Türkiye'de yüz naklinde 5'inci, çene naklinde ise ilk olan Recep Sert, uzun süreli tedavisi sırasında çalışmaya da başladığı Akdeniz Üniversitesi'nde, böbrek nakli olan ablasına refakat eden Esma Akyurt ile tanıştı. İkili arasındaki arkadaşlık kısa sürede aşka dönüşünce, hastaneden taburcu edilen Recep Sert ile Esma Akyurt, 21 Aralık 2014 tarihinde İnegöl'de evlendi. 

Kına töreni, düğünü büyük ilgi çeken çift, bir süre sonra da kız bebeklerini kucaklarına aldı.

CEZAEVİNDEN EVİNE DÖNDÜ

Türkiye'nin 5'inci yüz nakillisi Recep Sert, geçen yılın Ekim ayında, Bilecik'te bir iş yerine silahlı saldırı düzenlediği gerekçesiyle eşi Esma Sert'in de aralarında bulunduğu 3 kişiyle birlikte gözaltına alındı. Güvenlik kameralarından tespit edilen Recep Sert ile 3 şüpheli adliyeye sevk edildi. Recep Sert ve eşi Esma Sert, tutuklanarak Bilecik Cezaevi'ne konuldu. Genç kadın bir süre sonra serbest bırakıldı.