Yurtdışından talep yağıyor, lüks otomobil fiyatına alıcı buluyor

Sivas’ın dünyaca ünlü Kangal köpeklerine yurtdışından talep yağıyor, fiyatları ise dudak uçuklatıyor. Dünyanın en iyi koruma köpeği olarak bilinen Kangallar ev-araba fiyatına alıcı buluyor.

Güçlü yapıları, 25 kilometreye kadar görme yetenekleri ve 2 kilometreye kadar koku alma özelikleri ile dünyanın en iyi koruma köpeği olarak bilinen Kangallar heybeti ve fiyatlarıyla tüm dünyada adından söz ettiriyor.

111

YURTDIŞINDAN TALEP YÜKSEK

Adeta dosta güven düşmana korku salan Kangal köpekleri yurtiçinden olduğu kadar yurtdışından da alıcı buluyor. Yurt dışından 50 bin dolara (yaklaşık 450 bin TL) kadar alıcısı olan Kangal köpekleri yurtiçinde de 350 bin liraya kadar satılabiliyor.

211

"ARAP ÜLKELERİNDEN OLDUKÇA TALEP GÖRMEKTE"

Uzman Kangal yetiştiricisi Ümit Taşdelen, Kangal köpeğinin Arap ülkelerinden oldukça talep gördüğünü söyleyerek, “Son zamanlarda milli değerimiz Kangal köpeklerimiz yurtdışından oldukça talep görmektedir. Yetişkin damızlık köpeklerimiz 40-50 bin dolar (yaklaşık 360-450 bin TL) fiyat görüyor” dedi.

311

SICAK İKLİME GÖNDERMEK İSTEMİYORLAR

Taşdelen, Kangal köpeğinin yurtdışından o fiyatları görmesinin kendilerini onurlandırdığını belirttiğini ancak sıcak iklim olduğu için Arap ülkelerine gödermek istemediklerini belirtti.

411