Yokuştan kayan TIR 6 araca çarptı; sürücüsü baygınlık geçirdi

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde rampadaki bir sokakta park halindeyken arıza yapan TIR, içerisinde sürücüsünün de olduğu sırada hareket ederek ana caddeye dalınca park halinde 6 araca çarptı. Kazanın ardından TIR sürücüsü baygınlık geçirdi.

Yokuştan kayan TIR 6 araca çarptı; sürücüsü baygınlık geçirdi - Sayfa 1

​Kaza, akşam saatlerinde Bağlarbaşı Mahallesi İstasyon Caddesi üzerinde meydana geldi. Fikret Kara idaresindeki 41 TV 027 plakalı TIR, caddeye bağlanan Duman Bey Sokaktaki yokuşta arıza yaptı. 

Yokuştan kayan TIR 6 araca çarptı; sürücüsü baygınlık geçirdi - Sayfa 2

Arızanın kaynağını bulmak için aracından aşağıya inen sürücü, bir süre sonra tekrar direksiyonunun başına geçti. Yokuş yukarı geri geri manevra yapmaya çalışan TIR sürücüsü Fikret Kara, başarılı olamayınca araç ana caddeye doğru yokuş aşağıya kaymaya başladı. 

Yokuştan kayan TIR 6 araca çarptı; sürücüsü baygınlık geçirdi - Sayfa 3

Sürücünün yaşadığı panik nedeniyle frene basamayınca kontrolden çıkan TIR, ilk olarak sokakta park halinde bulunan 34 ACJ 908 plakalı otomobile, daha sonra da 22 BE 798 plakalı otomobile çarparak İstasyon Caddesi’ne girdi. 

Yokuştan kayan TIR 6 araca çarptı; sürücüsü baygınlık geçirdi - Sayfa 4

TIR’ın cadde üzerinde sağlı sollu akan trafiğe girmesiyle birlikte her iki istikamette seyir halinde bulunan plakaları 35 KA 5724, 61 FC 333, 41 AGV 430 ve 09 ADZ 244 otomobillere çarptı.