» » YENİ ŞAFAK »

Trabzon-Fenerbahçe maçı tatil edilirse ne olur?

Avni Aker'deki gergin karşılaşmada ilk yarının uzatmaları oynanırken, sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle hakem Bülent Yıldırım yardımcılarıyla birlikte soyunma odasına gitti. Yıldırım'ın önünde şimdi iki seçenek var...

Trabzon-Fenerbahçe maçı tatil edilirse ne olur?

Bülent Yıldırım eğer güvenlik önlemlerinin yeterli olduğuna ikna edilirse sahaya çıkabilir yahut müsabakayı tatil ettiğini açıklayabilir.

Hakem haklı bulunursa Trabzonspor hükmen yenik sayılacak

Futbol Müsabaka Talimatı'nın 19. maddesinin 1. fıkrasının b) bendine göre müsabakanın hakemi seyircilerin taşkın ve edebe aykırı hareketleri ile birlikte müsabakaya müdahaleleri sonucunda müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması, hallerinde müsabakayı tatil ettiğini ilan eder. Bu hallerde TFF Yönetim Kurulu, ihlali gerçekleştiren takımlardan birinin veya her ikisinin hükmen yenik sayılmasına karar verebilir. Ayrıca PFDK, eylemin ağırlığına göre galibiyet halinde verilen puan kadar puan tenziline karar verebilir.

Bu durumda Trabzonspor hükmen 3-0 yenik sayılacak.

Hakem haksız bulunursa...

Lakin, maddenin 4. fıkrasına göre TFF Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirmede, müsabakanın tatil kararlarını uygun görmediği takdirde, maçın tekrarlanmasına veya yarıda kaldığı andaki sonucu ile tescil olunmasına karar verebilir.

Haberin Alındığı Kaynak URL»yenisafak.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında YENİ ŞAFAK internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.