» » YAZETE »

Ali Gürbüz: Amacım Antalya'ya altın kemeri getirmek

651.

Ali Gürbüz: Amacım Antalya'ya altın kemeri getirmek

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Ali Gürbüz, hedefinin bu yıl da altın kemeri Antalya'ya getirmek olduğunu söyledi.

Tarihi Kırkpınar'da iki defa başpehlivan olan Antalya'lı Ali Gürbüz, 652. Tarihi Kırkıpınar Güreşleri'nde üçüncü defa birinci gelerek altın kemerin ebedi sahibi olmayı hedefliyor. Başpehlivan Gürbüz, kendisi gibi yağlı güreşçi olan dedesi Mehmet Öztürk ile birlikte Antalya'nın Manavgat ilçesinde Manavgat Belediyesi'nin yağlı güreş antrenman alanında değişik boylarda güreşen pehlivanların güreşini izledi.

Manavgat Belediyesi, güreş öncesi, Kırkpınar'da asırlardır sürdürülen soğuk şerbet ikramı yaşatmak için güreşleri izlemeye gelenlere şerbet ikramı yaptı. Güreşleri izleyen Başpehlivan Gürbüz, "Bir ay sonra yapılacak olan 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne Belek'te hazırlanıyorum. Allah nasip etti Kırkpınar'da 2 defa birinci oldum. Allah nasip ederse bu yılda üçüncü defa birinci gelerek altın kemeri Antalya'ya getirmek istiyorum. Birinci olmak ve Antalya'ya altın kemeri getirmek, nasip ve kısmet işi. Allah nasip ederse Antalya'ya kemeri getiririz. Allah'tan hayırlısını diliyorum." diye konuştu.

Bacağındaki rahatsızlık nedeniyle 45 gün güreşlere ara verdiğini belirten Gürbüz, bacağındaki sağlık sorununun ortadan kalktığını ve 2 haftadır güreşlere devam ettiğini söyledi.

Ali Gürbüz'ün dedesi Mehmet Öztürk de yaptığı açıklamada, torununun, babası Recep Gürbüz'ün 1988 yılında Antalya'ya yaşattığı kemer sevincini bir ay sonra 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde de yaşatacağına inandığını söyledi. Torununa altın kemeri Antalya'ya getirmesi hususunda güvencinin tam olduğunu belirten Öztürk, şunları şöyledi:

"Allah nasip ederse torunum Ali'nin altın kemeri Antalya'ya getireceğine inanıyorum. Bilindiği üzere Kırkpınar'da Antalya'ya ilk altın kemeri getirme sevincini babası Recep Gürbüz 1988 yılında yaşatmıştı. 25 yıl önce Kırkıpar'da açılan kapının Ali Gürbüz'ün üçünce defa birinci gelerek Antalya'nın altın kemerin ebedi sahibi olmasının Allah'tan niyaz ediyorum."

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.yazete.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında YAZETE internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
Reklamı Kapat