Kadıköy'de tantunicide çekilen görüntüler tepkiye neden oldu

Kadıköy'de yüzlerce kişinin yemek yediği bir tantunicide çekilen görüntüler sosyal medyada tepkiye neden oldu. İşletme sahibi, çöpe atılan yiyecekler 'israf oluyor' diye çalışanları azarlayarak biberleri ve etleri çöpten toplattırıp yeniden servis edilmesini istedi.

F5HABER F5HABER
Kadıköy'de tantunicide çekilen görüntüler tepkiye neden oldu

Kadıköy'de bir tantunicide çekilen görüntüler tepkiye neden oldu. Görüntülerde işletme sahibi tarafından çöpe atılan biberlerin tekrar yenilmek üzere çalışanına toplatılıyor. Çalışanın tek tek biberleri ayıkladığı sırada işletme sahibi, "İsraf oluyor, bunlar ısırılmamış bile, tekrar yıkatacağız. Niye çöpe atalım?" diyerek uyarıda bulunuyor.

Cep telefonuyla görüntüleri kaydeden işletmeci, personeline ise "Burayı kendi yeriniz gibi görmediğiniz müddetçe ensenizdeyim. Haftalık izinlerinizi de iptal ediyorum" şeklinde seslendiği duyuluyor. Görüntünün işletme sahibi tarafından diğer şubelere gönderildiği öğrenildi. 

Tepki çeken görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı belirtildi

SONRAKİ HABER