Yapılandırma için kritik tarih belli oldu!

Meclis'in (TBMM) 1 Ekim’de açılmasının ardından en önemli mesaisini seçim öncesi hazırlanacak son büyük torba teklifine harcayacak. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren torbada kur korumalı mevduatın uzatılması ve borç yapılandırması gibi konular yer alıyor. Ancak yapılandırma torbanın en önemli unsurlarından biri olacak. Bu teklifte daha öncekilerden farklı olarak ödemesiz dönem seçeneğinin de gündemde olduğu kaydediliyor. İlk borç ödemesinin ise seçim sonrasına kalacağı öğrenildi.

Yapılandırma için kritik tarih belli oldu! - Sayfa 1

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 1 Ekim’de açılıyor. Meclis’in açılmasıyla 85 milyon vatandaşın her birini ayrı ayrı ilgilendiren çok önemli kararların alınması bekleniyor. Asgari ücret zammından Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın (EYT) durumuna, borç yapılandırmasından yatırımını güvence altında tutmak isteyenlere kadar yeni bir takım değişikliklerin bu tarihten sonra olması bekleniyor. Bu aşamada toplumun ekonomik rahatlamasını sağlayacak önlemleri içeren Torba Kanun teklifinde son aşamaya gelindi.

 

117
Yapılandırma için kritik tarih belli oldu! - Sayfa 2

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 1 Ekim’de açılıyor. Meclis’in açılmasıyla 85 milyon vatandaşın her birini ayrı ayrı ilgilendiren çok önemli kararların alınması bekleniyor.

217
Yapılandırma için kritik tarih belli oldu! - Sayfa 3

Asgari ücret zammından Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın (EYT) durumuna, borç yapılandırmasından yatırımını güvence altında tutmak isteyenlere kadar yeni bir takım değişikliklerin bu tarihten sonra olması bekleniyor. Bu aşamada toplumun ekonomik rahatlamasını sağlayacak önlemleri içeren Torba Kanun teklifinde son aşamaya gelindi.

 

317
Yapılandırma için kritik tarih belli oldu! - Sayfa 4

Önümüzdeki yıl Haziran ayında yapılması öngörülen seçimlerin öncesinde etkileri görülecek birtakım kritik önlemleri içeren torba kanun teklifi üzerinde çalışmalar devam ediyor.

417