» » DHA »

3 Kişiyi Öldürdüler, Ekmekteki Tükrük Sayesinde 6 Yıl Sonra Yakalandı

3 Kişiyi Öldürdüler, Ekmekteki Tükrük Sayesinde 6 Yıl Sonra Yakalandı

YALOVA’da 2005 ve 2006 yıllarında 2 ayrı olayda 3 kişiyi öldürdükleri öne sürülen 33 yaşındaki Erkut Acar ile 27 yaşındaki Hüseyin Demir, Yalova Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. Şüphelileri, olay günü evde yedikleri somun ekmeğin üzerindeki tükrük ve kan izleri ele verdi.

Yalova merkeze bağlı Samanlı Köyü’nde bakkal 37 yaşındaki Sinan Yiğit ve annesi, 70 yaşındaki Naciye Yiğit ile 7 yıldan bu yana akibetinden haber alınamayan öldürüldüğü anlaşılan 25 yaşındaki Fatih Geçer’in cinayetleri 6 yıl sonra çözüldü. 3 cinayetin zanlısı olduğu iddia edilen Erkut Acar ve Hüseyin Demir, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı.

Yalova Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği’nde 25 Ocak 2006 tarihinde Sinan ve Naciye Yiğit'in öldürülmeleri olayını aydınlatmak için özel ekip oluşturuldu. Samanlı Köyü’nde yaklaşık 400 kişinin ifadesine başvuran ekip, olayla ilgisi ve bilgisi olduğunu düşündüğü 100 kişinin de yazılı ifadesini aldı. Şüphelenilen 9 kişi üzerinde yoğunlaşan cinayet masası ekibi, bu kişilerden kan örnekleri alarak uzaktan takibe başladı. Alınan kan örnekleri ile olay yerinde bulunan kan örneklerini karşılaştıran polis Hüseyin Demir ve Erkut Acar'ın üzerinde yoğunlaştı. Yine olay yerinde bulunan somun ekmekteki tükürük ile Hüseyin Demir’den alınan örneğinin eşleşmesi üzerine cinayet üzerindeki sır perdesi de aralanmış oldu.

CİNAYETİN YIL DÖNÜMÜNDE YAKALANDILAR

Hüseyin Demir İstanbul’da, Erkut Acar ise, Yalova’da yakalanarak sorguya alındı. Her iki şüpheli de cinayetin yıldönümü olan 25 Ocak’ta alındıkları sorguda bakkalı soymak amacıyla oğlu Sinan ve anne Naciye Yiğit’i bğoazlarını keserek öldürdüklerini itiraf etti. İki şüphelinin sorgusu esnasında 2005 yılının Ağustos ayından beri kayıp olan Fatih Geçer'in de öldürüldüğü anlaşıldı. Erkut Acar ve Hüseyin Demir, sorgu sırasında arkadaş oldukları Fatih Geçer’i parası için alnına sıktıkları tek kurşunla öldürüp cesedini merkeze bağlı Paşaköy’deki araziye gömdüklerini söyledi. İki şüpheli Samanlı’daki villada geniş güvenlik önlemleri altında işledikleri cinayeti anlattı. Bu arada Yalova Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri de Fatih Geçer’in gömüldüğü arazide ki arama çalışmalarını kar yağışının bitmesi ardından başlatacak.

(DHA - Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA))

Haberin Alındığı Kaynak» Doğan Haber Ajansı
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında DHA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.