» » YABAN TV »

Saka Kuşu Operasyonu

Fahri Av Müfettişler Tarafından Kurtarılan 78 Saka ve 22 Florya Kuşu Doğaya Salındı

Saka Kuşu Operasyonu

Yakalanması yasak olan saka kuşlarını yakalayan bohçacılar, yakalanacaklarını anlayınca kaçıp kayıplara karıştılar.

Gaziosmanpaşa'nın, Arnavutköy meralarında tuzakla saka ve florya kuşu yakalandığının ihbarını alan ekipler bohçacıların peşine düştü.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1.Bölge İstanbul Şube Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklara bağlı Fahri Av Müfettişlerini gören bohçacılar yakaladıkları kuşları, kapanları, ağları,30 kafesi ve kuş sesi çıkaran 9 teybi bırakıp kaçtılar.

Saka kuşlarında 10 tanesinin bohçacıların çalılara sürdükleri, fare yakalamakta kullanılan yapışkanlara yapışıp öldükleri belirlendi.

Fahri Av Müfettişleri tarafından kurtarılan 78 saka ve 22 florya kuşu, Arnavutköy Avcılık ve Atıcılık Derneği Lokali'ne getirilerek gerekli bakımları yapıldı.

Bohçacıların ellerinden kurtarılan kuşlar, daha sonra Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1.Bölge İstanbul Şube Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlileri ile Fahri Av Müfettişleri tarafından doğa salındı.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.yabantv.com

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında YABAN TV internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
Reklamı Kapat