» » YABAN TV »

Domuz Çobana Saldırdı,Jandarma Kurtardı

Tunceli'de domuzun saldırısı sonucu yaralanan İbrahim Tekin adlı vatandaş, jandarma ve arama kurtarma ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu kurtarıldı

Domuz Çobana Saldırdı,Jandarma Kurtardı

Tunceli'de domuzunsaldırması sonucu yaralanan çoban İbrahim Tekin jandarma ve arama kurtarma ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu kurtarıldı.

Tunceli merkeze bağlı Kuyluca köyünde, hayvanlarını dağlık alana götüren 41 yaşındaki çoban İbrahim Tekin , yaban domuzunun saldırısına uğraması sonucu bacağından yaralandı. Ağır yaralanan İbrahim Tekin'i fark eden Hıdır Aras isimli vatandaş, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nü arayarak yardım istedi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 112 ve Tunceli Dağcılık ve Kamp Sporları Kulübü (TUDAK) ekipleri, yaralı vatandaşı kurtarmak için harekete geçti. Ekiplerin, bir metreyi aşan karda çabaları yetersiz kalınca, Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan yardım istendi.

Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan kalkan Skorsky tipi helikopter, yaralının bulunma ihtimalinin olduğu bölgeleri havadan taradı. Sarp ve ormanlık olan alanda yoğun arama çabası yürüten güvenlik güçleri, uzun uğraşlardan sonra yaralının yerini tespit etti. Askerlerin yardımıyla helikoptere taşınan yaralıya, sağlık ekipleri tarafından burada ilk müdahale yapıldı. Helikopterle Jandarma Bölge Komutanlığı'na getirilen yaralı, burada hazır bekletilen ambulansla Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan ve donma tehlikesi yaşayan İbrahim Tekin, hayvanlarının yanında bulunduğu sırada domuzun kendisine saldırdığını ifade etti.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.yabantv.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında YABAN TV internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.